ویزای عمان

ویزای عمان

اخذ ویزای توریستی و ثبت شرکت در عمان

ویزای عمان

لیست قیمت انواع ویزاهای کشور عمان

ویزای اقامت ۲  ساله عمان از طریق ثبت شرکت

مدارک لازم: جهت ثبت شرکت و گرفتن اقامت عمان با شماره ۰۹۱۲۸۵۷۲۲۶۷ و ۰۹۱۳۰۲۷۵۴۳۴ تماس بگیرید

ثبت شرکت و اقامت برای اتباع افغانستان نیز قابل انجام است.

 

ویزای توریستی ۱۰ روزه عمان  ۱۰ ریال عمان

مدارک لازم: تصویر پاسپورت (با حداقل ۶ ماه اعتبار)  + تصویر عکس پرسنلی-بدون ضمانت بازگشتویزای عمان

 

ویزای توریستی ۳۰ روزه عمان  ۲۵ ریال عمان

مدارک لازم: تصویر پاسپورت (با حداقل ۶ ماه اعتبار) + تصویر عکس پرسنلی ـ بدون ضمانت بازگشت + قابلیت تمدید اقامت عمان برای یک ماه بیشتر
ویزای عمان

 

ویزای توریستی ۱ ساله عمان  ۶۵ ریال عمان

مدارک لازم: تصویر پاسپورت (با حداقل ۶ ماه اعتبار)  + تصویر عکس پرسنلی-بدون ضمانت بازگشت
ویزای عمان

 

تمدید ویزای یک ماهه عمان  ۲۵ ریال عمان

تمدید ویزای یک ماهه عمان ( این امکان فقط برای ویزاهای یک ماهه که مسافر در عمان هست و از طریق ما ویزای قبلی را گرفته وجود دارد )

مدارک لازم: اسکن پاسپورت و ویزای قبلی
ویزای عمان

 

تمدید ویزای ۱ ماهه ON ARRIVAL – بدو ورود فرودگاهی عمان  ۲۵ ریال عمان

ویزای فرودگاهی یک ماهه عمان که در بدو ورود دریافت کرده اید قابلیت تمدید برای یک ماه بعد توسط ورناویزا را دارد.
ویزای عمان

کشور عمان یکی از کشورهای جذاب برای سکونت و سرمایه گذاری است که در سال های اخیر از رشد چشمگیر اقتصادی و گردشگری برخوردار بوده است. مردم و دولت کشور عمان از اشتیاق بالایی جهت همکاری اقتصادی با مدیران و کارآفرینان برخوردار هستند.

کشور عمان با توجه به استقبال اتباع کشورهای دیگر ویزاهای متنوعی را ارائه می دهد. که در ادامه به بررسی جزئیات این موضوع خواهیم پرداخت.

ویزای توریستی عمان

ویزای توریستی این کشور مناسب برای افرادی است که می خواهند بیشتر از ۱۴ روز در این کشور بمانند. همانند برخی دیگر از کشورهای آسیایی این ویزا به شما اجازه می دهد به مدت ۳۰ روز در عمان اقامت داشته باشید. برای اخذ این نوع ویزا نیازی به انگشت نگاری ندارید. این ویزا از زمان صدور آن به مدت ۱ ماه اعتبار خواهد داشت و بعد از زمان ورود به این کشور به مدت ۳۰ روز اجازه حضور در این کشور را دارید.

ویزای کاری عمان

برای اخذ این ویزا نیازمند یک پیشنهاد کاری از سمت کارفرمای عمانی هستید. در واقع کار در عمان نیازمند اسپانسر و یا اعلام نیاز یک کارفرما برای جذب یک نیروی کار خارجی است. این ویزا به مدت ۲ سال اعتبار دارد و شما می توانید در صورت تمدید قرارداد کاری خود و یا بستن قرارداد جدید برای تمدید ویزای کاری خود اقدام نمایید. جهت اخذ این ویزا با موسسات کاریابی وزارت کار تماس حاصل نمائید.

ویزای تحصیلی عمان

یکی دیگر از انوع ویزاها در این کشور ویزای تحصیلی عمان است. به منظور اخذ ویزای تحصیلی می بایستی از یکی از دانشگاه های عمان پذیرش تحصیلی بگیرید. در این صورت شما می توانید تا پایان دوره تحصیلی خود در عمان اقامت داشته باشید و همچنین امکان کار حین تحصیل نیز برای شما وجود دارد.

ویزای اقامت عمان از طریق ثبت شرکت

در کشور عمان برای شروع کوچکترین فعالیت اقتصادی یا بیزینسی می بایستی ثبت شرکت انجام دهید، با ثبت شرکت در عمان می توانید اقامت دو ساله این کشور را به دست آورید و به همراه خانواده خود و والدینی که تحت سرپرستی شما هستند بعلاوه فرزندان زیر ۲۱ سال به این کشور سفر و یا مهاجرت نمایید. اعتبار شرکت شما هر ۳ سال نیاز به تمدید خواهد داشت.

مدت زمان اخذ ویزای توریستی عمان 

مدت زمان جواب دهی ویزای توریستی عمان ۳ روز خواهد بود، همچنین با توجه به روال اداری ممکن است این ویزا در ۱ روز هم صادر شود. اما برای سایر ویزا های که به آن اشاره شد ممکن است زمان تا ۱ ماه هم افزایش پیدا کند.

کشور عمان

کشور عمان

بسیاری از افراد بر این باورند که عمان یک کشور عربی با اب و هوایی نه چندان مناسب است، اما شاید باورش سخت باشد که یکی از خوش آب و هوا ترین کشورها در جهان عمان است. اب و هوای بارانی و دشت ها و جلگه های فراوان این کشور را به یکی از زیبا ترین مناطق گردشگری در جهان تبدیل کرده است. اگر قصد سفر به عمان را دارید حتما در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

معرفی کشور عمان

مساحت این کشور ۳۰۹ کیلومتر مربع است و جمعیتی در حدود ۴٫۵ میلیون نفر دارد. بخشی از مناطق مرکزی این کشور را شنزارها در برگرفته است اما نقاط کوهستانی هم وجود دارد که بیشتر شهرها نیز در مجاورت همین کوه ها شکل گرفته اند. عمان یکی از کشورهای عرب زبان است که به لحاظ جغرافیایی به دلیل قرارگیری در دهانه خلیج فارس و حاشیه دریای عمان و دسترسی به تنگه هرمز از موقعیت استراتژیکی برخوردار است. همچنین این کشور به غیر از ایران با کشورهای امارات و عربستان نیز دارای مرز مشترک است. به لحاظ سرمایه گذاری و پیشرفت عمان دارای ظرفیت های بیشماری است و بسیاری از ایرانیان در سال های گذشته مشتاق سفر و یا مهاجرت به این کشور شده اند. جالب است بدانید که عمان دومین پول با ارزش دنیا را دارد. همچنین اختلاف زمانی عمان با ایران نیم ساعت است.

اقتصاد کشور عمان

تولید ناخالص داخلی این کشور در حدود ۷۰ میلیارد دلار آمریکا می باشد. یکی از پتانسیل های خوبی که در این کشور فراهم است ثبت شرکت و یا کاریابی در عمان است. جالب تر اینکه نرخ تورم در کشور عمان در سال های گذشته به صفر رسیده است. عمده محصولات صادراتی این کشور شامل نفت، ماهی و آهن آلات بوده و بیشترین صادرات هم به کشورهای چین، کره جنوبی و ژاپن صورت گرفته است. بیشترین کالاهای وارداتی نیز مربوط به تجهیزات حمل و نقل و کالاهای تولیدی کارخانه ها می باشد و همچنین بیشترین واردات هم از کشورهای آمریکا، آلمان و هند صورت گرفته است. بررسی شاخص های اقتصادی این کشور نشان می دهد که آینده اقتصادی بینظیری در انتظار این کشور است.

ساختار سیاسی عمان

این کشور به صورت پادشاهی مدیریت می شود و پادشاه این کشور رئیس حکومت و رئیس دولت محسوب می شود. همچنین سلطنت در این کشور به صورت موروثی منتقل می شود.

از شهرهای مهم عمان می توان به مسقط، مسندم، صلاله، بریمی و ظاهره اشاره کرد.

فرهنگ مردم عمان

مردم این کشور فرهنگ بالایی دارند و به عقاید یک دیگر احترام می گذارند. در عمان مردم بر این باورند که هرکس بر اساس اعتقادات خود زندگی می کند و با وجود اینکه دین رسمی این کشور اسلام است اما حجاب در عمان ازاد است. مردم در شهرنشینی بسیار جدی و دقیق عمل می کنند و یادگیری فرهنگ و اداب زندگی در این کشور بخش مهمی از آموزش های کودکان است. در این کشور سه زبان عمده عربی و انگلیسی و فارسی را در سطح شهر مشاهده خواهید کرد. اگر قصد سفر به عمان را دارید باید بدانید که این کشور در لیست امن ترین کشورها قرار گرفته است و امنیت اجتماعی در این کشور بسیار بالا است. توجه داشته باشید که در سفر به این کشور بدون لباس مناسب . پوشش اسلامی به مکان های مذهبی نروید و به فرهنگ و سنت های مردم این کشور احترام بگذارید.

 

 

سوالات متداول ویزای عمان

آیا ویزای کار عمان هم صادر می شود؟

بله ویزای کاری عمان دو ساله هست و همان ویزای اقامت بوده و پس از دو سال هم می توانید با موافقت کارفرمای خود برای مدت دوسال دیگر نیز تمدید کنید، به عبارتی ویزای کار و اقامت عمان هر بار برای دو سال قابل تمدید است. جهت اخذ راهنمایی یا موسسات کاریابی وزارت کار تماس بگیرید.

ویزای فرودگاهی عمان چیست؟

ویزای عمان در فرودگاه نیز صادر می گردد ولی بهتر است با توجه به اینکه این امکان همیشه وجود دارد که به هر دلیلی ویزا صادر نگردد قبل از سفر ویزای عمان خود را تهیه کنید تا از ضررهای احتمالی جلوگیری نمایید در غیر اینصورت می توانید بلیت پرواز به عمان را تهیه کنید و پس از رسیدن به فرودگاه مسقط تقاضای ویزا در فرودگاه این کشور نمایید.

ویزای عمان چند روزه صادر می شود؟

ویزای عمان بطور معمول یک روزه و حتی چند ساعته صادر می گردد البته در ساعت و ایام کاری رویال پلیس عمان که مسوول صدور ویزای عمان می باشد.

انواع ویزای عمان را توضیح دهید؟

ویزای توریستی عمان با اعتبار اقامت ۱۰ روزه، ۳۰ روزه، ۱ ساله صادر می گردد که ویزای یک ساله مولتیپل (چند بار ورود) بوده و ویزای کار یا همان ویزای اقامت عمان ۲ ساله می باشد که البته مولتیپل هم هست.

آیا برای دریافت ویزا عمان مدارک و شرایط خاصی لازم هست؟

خیر جهت دریافت ویزای عمان فقط نیاز به اسکن پاسپورت و عکس می باشد و می توانیم به سرعت این ویزا را تهیه کنیم، حتی برای گرفتن ویزای اقامت عمان نیز شرایط و مدارک خاصی نیاز نیست.

واحد پول عمان چیست و زبان انگلیسی باید صحبت کنیم؟

واحد پول کشور عمان ریال عمانی میباشد که جهت اطلاع هر ریال عمان برابر با حدود ۹٫۴۰ درهم امارات است و به زبان انگلیسی هم می توانید صحبت کنید هر چند زبان اصلی این کشور عربی است اما عمده مردمان این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند.

قیمت ویزای عمان چند است؟

ویزای عمان انواع مختلفی دارد که با مراجعه به سایت ورناویزا می توانید نرخ ویزای عمان را بصورت آنلاین رویت کنید و درخواست دهید.

جهت کار در عمان نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا عربی داریم؟

الزاما خیر نیازی به مدرک زبان آکادمیک و رسمی انگلیسی یا عربی ندارید ولی در حدی که محاوره روزمره را داشته باشید نیاز هست.

اگر ویزای توریستی بگیرم میتوانم برای جستجوی کار به عمان بروم؟

بله میتوانید ویزای توریستی عمان بگیرید و سفری به این کشور داشته باشید و جویای کار شوید و در صورتی که کار پیدا کردید از کارفرمای خود بخواهید برایتان درخواست ویزای اقامت یا همان ویزای کار کند.

اگر ویزای عمان یک ساله بگیرم میتوانم در این کشور یک سال اقامت داشته باشم؟

خیر نوع ویزای یک ساله عمان، توریستی هست و فقط می توانید در هر بار اقامت یک ماه در این کشور باشید و بعد باید خارج شوید و اگر نیاز بود مجددا وارد شوید. فقط نوع ویزای اقامت کاری عمان هست که می توانید هم رفت و آمد داشته باشید و همین طور دو سال را هم دائما اقامت داشته باشید.

آدرس، تلفن و ساعات کاری سفارت عمان

آدرس : تهران، بلوار آفریقا ( جردن )، کوچه تندیس، پلاک ۱۲

تلفن تماس: +۹۸-۲۱-۲۲۰۵-۶۸۳۱

ایام هفته ساعات کاری سفارت
شنبه از ساعت ۸:۰۰ صبح الی ۱۴:۳۰
یکشنبه از ساعت ۸:۰۰ صبح الی ۱۴:۳۰
دوشنبه از ساعت ۸:۰۰ صبح الی ۱۴:۳۰
سه شنبه از ساعت ۸:۰۰ صبح الی ۱۴:۳۰
چهارشنبه از ساعت ۸:۰۰ صبح الی ۱۴:۳۰
پنجشنبه تعطیل
جمعه تعطیل
error: Content is protected !!