در این مقاله تلاش شده که روش های  اخذ اقامت کشور فرانسه به صورت کامل بررسی گردد . شما متقاضیان عزیز می توانید با تماس با همکاران ما، مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید. تیم مهاجرتی ورناویزا با داشتن بیش از ده ها پرونده موفق در دریافت و تمدید کارت اقامت فرانسه، آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می‌باشد.

فرم ارزیابی رایگان ویزاهای تجاری اروپا

"*" indicates required fields

اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

یکی از ارزان ترین و راحت ترین روش های مهاجرت به اروپا قانون تمکن مالی می باشد. در سالهای اخیر اخذ اقامت از روش تمکن مالی برای متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت کشور فرانسه دارای جذابیت فراوان بوده است.

اما هم اکنون روش تمکن مالی طرفداران بیشتری پیدا کرده و بهترین گزینه برای متقاضیان اخذ اقامت این کشور می‌باشد. دریافت اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی بدون نیاز به داشتن مدرک زبان خارجی و قابلیت تمدید قطعی و راحت، نسبت به سایر روش های موجود مورد استقبال بیشتری از سوی متقاضیان قرار گرفته است. در حالی که سایر روش های مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت بر اثبات دارایی های فرد یا انتقال دارایی های متقاضی در خارج از کشور اشاره دارد و متقاضی ملزم به سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در خارج از کشور می‌باشد. اما روش تمکن مالی تاکید بر داشتن تمکن مالی در داخل کشور دارد و متقاضی الزامی در خارج کردن سرمایه خود ندارد و این روش اقامتی را بسیار پر طرفدار کرده است. افرادی که در ایران از تمکن مالی خوبی برخوردارند، با داشتن شرایط زیر می‌توانند اقامت خود حمایتی فرانسه را دریافت نمایند.

درآمد

درصورتی که سرپرست خانواده ثابت کند ماهیانه ۳۰۰۰ یورو برای خود، ۱۵۰۰ یورو برای همسر و ۷۵۰ یورو برای هر یک از فرزندان زیر ۱۸ سال خود درآمد ثابت دارد، واجد شرایط دریافت اقامت فرانسه از روش تمکن مالی خواهد بود. این درآمد می‌تواند از چهار محل ذیل نشان داده شود:

۱- سود سپرده بانکی

۲- اجاره نامه ملک (دارای سند)

۳- حقوق بازنشستگی

۴- سودسهام شرکت ها با صورت دارایی

تمدید اقامت تمکن مالی

در واقع با داشتن سند ملکی و سپرده بانکی در ایران امکان مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی فراهم است. این در حالی است که نه نیاز به سرمایه گذاری و یا خرید ملک است و نه حتی نیاز به پرداخت مالیات ناشی از ثبت شرکت در اروپا می‌باشد و هیچگونه تعهد کتبی از شما اخذ نخواهد شد. برای تمدید اقامت تمکن مالی می‌توان به دو روش اقدام کرد:

۱- ارائه سند ملک، اجاره نامه و گواهی بانک مبنی بر میزان سود ماهیانه سپرده بانکی در ایران

۲- ارائه موجودی حساب بانکی خود در کشور فرانسه را که باید برابر با مقدار درآمد مورد نیاز برای کل خانواده در یکسال باشد.

برای مثال برای تمدید اقامت تمکن مالی یک خانواده دو نفره (متقاضی + همسر) در فرانسه، باید مبلغ زیر در حساب بانکی متقاضی یا همسر ایشان موجود باشد: (۳۰۰۰+۱۵۰۰)*۱۲=۵۴۰۰۰ €

مدت اعتبار اقامت تمکن مالی فرانسه

مدت اعتبار اقامت تمکن مالی فرانسه در ابتدا برای سرپرست خانواده و همسر یک ساله و برای فرزندان زیر ۱۸ سال، ۵ ساله می‌باشد. بعد از ۵ سال اقامت والدین هم به اقامت ۵ ساله یا دائم اتحادیه اروپا تبدیل شده و پس از آن طبق قوانین مهاجرتی، می‌توان برای دریافت پاسپورت اقدام کرد. برای اخذ پاسپورت، تسلط بر زبان فرانسوی الزامی خواهد بود.

اخذ اقامت اروپا با تمکن مالی یکی از سریع ترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت اروپا به شمار می‌رود. پروسه اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه به صورت معمول ۳ الی ۴ ماه زمان می برد.

ویژگی ها و مزایای اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

  • ساده ترین و سریع ترین روش مهاجرت به فرانسه
  • تمدید آسان و سریع و بی دردسر
  • عدم تعهد به راه اندازی کسب و کار و تجارت و ثبت شرکت و سرمایه گذاری
  • عدم نیاز به دانش زبان خارجی در سطح خاص
  • اخذ اقامت همزمان برای خانواده و افراد تحت تکفل (فرزندان زیر ۱۸ سال) برای متقاضیان مهاجرت به فرانسه

 شرایط احراز متقاضی

متقاضیانی که دارای تمکن مالی در داخل کشور هستند می توانند از برنامه مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی استفاده نمایند. موجودی حساب مورد نیاز برای افراد مجرد ۴۰۰۰۰ یورو ، برای افراد متاهل ۷۰۰۰۰ یورو و به ازای هر فرزند زیر ۱۸ سال ۱۰۰۰۰ یورو اضافه خواهد شد.

منابع مورد نیاز و مراجع معتبر برای اثبات تمکن مالی

  • سود سپرده بانکی
  • سود سهام شرکتها و موسسات و کارخانجات و…
  • اجاره مستغلات بر اساس سند ملکی رسمی و اجاره نامه رسمی
  • حقوق باز نشستگی قابل اثبات

هر یک از منابع فوق به تنهایی مشروط بر اینکه حداقل در آمد مستمر و منظم ماهیانه (حدودا ۳۰۰۰ یورو) را پوشش دهد کفایت می کند. چنانچه در آمد ماهیانه هر یک به تنهایی به حداقل شرایط نرسد ترکیب آنها به منظور پوشش سطح درخواستی امکان پذیر است اما در هر صورت علاوه بر در آمد حداقل، به یک سند شش دانگ نیز نیاز خواهد بود.

از دیگر شرایط این ویزا، داشتن یک مهر سفر به شنگن در پاسپورت متقاضی می باشد. در صورت عدم داشتن این تاریخچه سفر، تیم ورناویزا برای شما این ویزا را اخذ خواهد کرد و به مدت زمان پروسه اضافه خواهد شد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارزیابی رایگان شرایط خود، با ما تماس بگیرید.