راهنمای ثبت نام لاتاری آمریکا

آخرین مهلت ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ آمریکا ،

۱۶ آبان ۱۴۰۲ می باشد.

لطفا ثبت نام را به روزهای آخر موکول نفرمائید. 

لاتاری گرین کارت آمریکا

لاتاری گرین کارت چیست ؟

ویزای لاتاری آمریکا یکی از ویزاهای مهاجرتی  آمریکا است که با کد DV شناخته میشود. DV مخفف Diversity Visa به معنای ویزای گوناگونی یا ویزای تنوع نژادی است. هدف از اضافه کردن این برنامه مهاجرتی در قانون ملیت و مهاجرت آمریکا، حفظ تنوع نژادی مردم آمریکا بود

 • ایران همچون سالهای پیش،در لیست کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری است.
 • برای ثبت نام لاتاری به پاسپورت نیازی نیست

شرایط ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵

برای ثبت نام لاتاری هیچ شرایطی نیاز نیست. شما با هر مدرکی یا هر سنی میتوانید دربرنامه لاتاری ثبت نام کنید، اما پس از برنده شدن برای اخذ ویزا باید دارای شرایطی باشید. پس هر کسی با هر شرایطی میتواند برنده شود اما پس از برنده شدن برای دریافت ویزا باید مدارکی را ارائه کنید که نشان دهد شما شرایط دریافت ویزای DV یا ویزای تنوع نژادی یا ویزای لاتاری را دارید. از نظر قانون کلی شما باید دیپلم دبیرستان داشته باشید. دیپلم دبیرستان آمریکا معادل ۱۲ سال تحصیل در ایران است. یعنی حداقل پیش دانشگاهی نظام جدید یا کلاس ۱۲ ام نظام قدیم. برای فنی حرفه ای ها که دیپلم آنها یازده ساله است در صورتی که بیش از یک سال وارد دانشگاه شده باشند میتوانند این تحصیلات را معادل دیپلم آمریکا بدانند. در صورتی که برنده لاتاری شدید اما مدرک تحصیلی شما زیر دیپلم است، با ارائه دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته میتوانید موفق به اخذ ویزا شوید. در صورتی که یک فرد در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا انتخاب شود، با همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال که ازدواج نکرده اند نسبت به مهاجرت آمریکا اقدام میکند و همگی به محض ورود به آمریکا گرین کارت این کشور را دریافت می کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ آمریکا

 

راهنمای ثبت نام لاتاری

 

ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ برای متاهلین

متاهلین دو شانس برای برنده شدن دارند. هر شخصی این حق را دارد که یکبار به عنوان متقاضی اصلی یا Principal Applicant ثبت نام کند که در آن ثبت نام، اعضای خانواده اش به عنوان همراه در فرم ایشان ثبت میشوند. متاهلین دو ثبت نام میکنند. یک بار آقا به عنوان متقاضی اصلی و همسر و فرزندانش به عنوان همراه، و یک بار خانم به عنوان متقاضی اصلی و همسر و فرزندانشان به عنوان همراه. هرکدام برنده شوند، کل خانواده ویزا دریافت میکند.

مزایای مهاجرت به آمریکا با برنامه لاتاری گرین کارت

برنده لاتاری بعد از ورود به خاک آمریکا گرین کارت دریافت میکند. برنده لاتاری و تمام اعضای خانواده اش ( همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال مجرد ) اجازه کار، تحصیل، زندگی، خرید و فروش و اقامت آمریکا را دارند. لازم به ذکر است، بر خلاف شایعات، به برندگان لاتاری خانه اهدا نخواهد شد.

این شما هستید که می‌خواهید مهاجرت کنید و دولت آمریکا این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد که از طریق لاتاری به آسان‌ترین نحو ممکن به این کشور مهاجرت کنید.

اما آیا توانایی زندگی در آمریکا را دارید؟ آیا فکر می‌کنید می‌توانید در آنجا کار پیدا کنید؟ آیا برای ماه‌های اول که هنوز کاری پیدا نکرده‌اید، پشتوانه مالی دارید؟ پاسخ این سوالات با شماست. دولت آمریکا همانند سایر شهروندان با شما برخورد خواهد کرد و هیچگونه امتیاز ویژه‌ای برای مهاجران قائل نیست. اگر فکر می‌کنید که از همه نظر آمادگی لازم را دارید، ثبت نام کنید و فرصت را از دست ندهید.

چه کسانی را به عنوان همراه ثبت نام کنم؟

شما باید همسر و تمام فرزندان زیر ۲۱ سال که ازدواج نکرده اند را در فرم ثبت نام به عنوان همراه وارد کنید.

شرایط عکس لاتاری ۲۰۲۵

 • باید زاویه مستقیم به دوربین داشته باشید
 • عکس به شکل مربع و طول ۶۰۰ پیکسل تا ۱۲۰۰ پیکسل مورد قبول است.
 • زمینه عکس باید سفید باشد.
 • عکس باید رنگی باشد و عکس سیاه و سفید مورد قبول نمی باشد
 • عکس لاتاری باید بدون عینک و سمعک باشد.
 • موی شما نباید روی صورت شما را بپوشاند.
 • نیازی به معلوم بودن گوش ها نیست.
 • عکس با حجاب هم برای مسلمانان و سایر ادیانی که حجاب در آنها تعریف شده است ممانعتی ندارد.
 • گردی صورت باید کاملا واضح باشد و با چیزی پوشانده نشود.
 • عکس باید به صورت فایل دیجیتال به شما تحویل داده شود.

در صورتیکه ساکن شهر اصفهان هستید ، میتوانید از خدمات عکاسی موسسه ما استفاده کنید. 

مشخصات دقیق عکس : کلیک کنید

هزینه ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵

هزینه ثبت نام ۱۸۰۰۰۰ تومان برای مجرد و برای متاهلین ۳۰۰۰۰۰ تومان (دو بار ثبت نام برای متقاضی و همسر ) و به ازای هر فرزند زیر ۱۸ سال ۵۰۰۰۰ تومان می باشد.

راهنمای ثبت نام لاتاری

تعداد برندگان لاتاری در ایران

سازمان خدمات تابعیت و مهاجرت آمریکا (INS) تعداد اپلیکیشن های مجاز و لیست کشورهای مجاز را برای شرکت در برنامه قرعه کشی لاتاری بر اساس قانون های از قبل تعریف شده تعیین مینماید. این قوانین میتواند هرسال تغییراتی داشته باشد. عموما هر سال ۴۵۰۱ برنده لاتاری از ایران هستند.

 

اساس حقوقی لاتاری گرین کارت

نام صحیح برنامه قرعه کشی گرین کارت ( کارت اقامت دائم ایالات متحده آمریکا ) که در ایران به لاتاری گرین کارت مشهور است، “قرعه کشی ویزای گوناگونی” است که در زبان انگلیسی DV lottery یا Diversity visa lottery program واژه صحیح آن است. برنامه ویزای دایورسیتی بر مبنای S201 تا S204 قانون ملی و مهاجرت سال ۱۹۹۰ پایه ریزی شده است. به بیان ساده تر لاتاری گرین کارت یک قرعه کشی است که هر سال توسط کنتاکی کونسولار امریکا انجام میشود و از میان متقاضیان به ۵۵۰۰۰ نفر ویزای اقامت دائم به صورت اختیاری داده می شود.

شانس برنده شدن در لاتاری

با این وجود همچنان شانس بالایی برای برنده شدن در لاتاری گرین کارت وجود دارد. پس از الکترونیکی شدن پروسه ثبت نام لاتاری گرین کارت در سال ۲۰۰۳ تعداد ثبت نام ها از ۱۳ میلیون به ۶ میلیون در سال رسید. به نظر میرسد رویه های جدید این سازمان شانس کسانی که برای سال ۲۰۱۸ و پس از آن را ثبت نام میکنند را بالا میبرد. در لاتاری ۲۰۱۷ که در سال ۲۰۱۶ اعلام نتیجه شد، از بین هر ۱۵۰ متقاضی، یک نفر ویزا دریافت کرد.

الزامات ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ آمریکا

فقط دو شرط برای ثبت نام لاتاری وجود دارد. اول اینکه شما متولد کشور های مجاز باشید که ایران یک کشور مجاز برای ثبت نام است و دوم آنکه حداقل دیپلم داشته باشید و اگر دیپلم ندارید دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته داشته باشید که آن شغل در لیست مشاغل اداره کار ایالات متحده در لیست JOB ZONE 4 و البته با امتیاز SVP 7 باشد. مانند طراحی گرافیک، طراحی وبسایت، مدیریت صنعتی یک کارخانه یا کارگاه و …

ثبت نام اشتباه لاتاری وارد قرعه کشی نخواهد شد!

لازم است بدانید هر ساله بیش از ۵۰ درصد از ثبت نام های لاتاری قبل از ورود به قرعه کشی از لیست اپلیکیشن های مجاز حذف میشوند که علت این امر اشتباه در ثبت نام است. ضمنا اگر پس از برنده شدن هم در سفارت اشتباهی در ثبت نام لاتاری اتفاق افتاده باشد که در مصاحبه مشخص شود، آن تقاضا رد خواهد شد و به ویزا نخواهد رسید. پس برای ثبت نام لاتاری به کافی نت ها و اشخاص کم اطلاع مراجعه نکنید. بسیار مشاهده کردیم که به علت خطای ثبت نام شخص از دریافت ویزا باز میماند.

افراد خانواده مجاز ثبت نام در لاتاری آمریکا

افراد مجرد بالای ۱۸ سال می‌توانند به تنهایی در لاتاری شرکت کنند. افراد متاهل می‌توانند با همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود در لاتاری شرکت کنند.

افراد متاهل، می‌توانند دو بار در لاتاری شرکت کنند. به این صورت که یک فرم یک بار برای آقا پر شود و اطلاعات خانم در آن گنجانده شود و یک بار خانم فرم را پر کند و اطلاعات آقا را در فرم خود بگنجاند. این کار کاملا قانونی است و می‌تواند شانس افراد متاهل را دو برابر کند.

افراد مجرد بین ۱۸ تا ۲۱ سال نیز می‌توانند هم به صورت انفرادی ثبت نام کنند و هم به همراه والدین خود. بدین ترتیب ۳ بار در لاتاری شرکت کرده‌ و این امر شانس برنده شدن‌شان را بیشتر می‌کند و در صورت برنده شدن هر یک از والدین، می‌توانند به همراه آنها مهاجرت کنند.

یک فرد در صورت برنده شدن، فقط می‌تواند همراهان مجاز خود را که نام آن‌ها را در زمان ثبت نام در لاتاری در فرم قید کرده، با خود به آمریکا ببرد.

اطلاع از نتایج ثبت نام لاتاری آمریکا

در تاریخ ذکر شده با مراجعه به سایت اداره مهاجرت، با وارد کردن شماره تاییده ثبت نام صفحه‌ای باز خواهد شد که نتیجه را مشخص می‌کند. در صورت قبولی اطلاعات شما به همراه یک بارکد و کیس نامبر (Case Number) نمایش داده می‌شود. این کیس نامبر، شماره پرونده شما است که از طریق آن به پرونده شما تا دریافت گرین کارت رسیدگی می‌شود.

به هیچ وجه به ایمیل‌هایی که در زمان‌های خاص مبنی بر برنده شدن در لاتاری ارسال می‌کنند اطمینان نکنید، حتی اگر تمامی اطلاعات شما را در آن ایمیل ذکر کرده باشند.

تنها مرجع اعلام نتایج لاتاری همان سایت اداره مهاجرت است. ایمیل‌هایی که برای شما ارسال می‌شود، تقلبی بوده و درخواست مبالغی هنگفت را می‌کنند که مثلا به حسابی در انگلستان یا هر کشور دیگر واریز شود. در صورت واریز چنین مبالغی دیگر به آنها دسترسی نخواهید داشت و نمی‌توانید پول خود را پس بگیرید.

برنده شدن در لاتاری

پس از برنده شدن در لاتاری، و رویت نامه قبولی و کیس نامبر، باید در اسرع وقت نسبت به تکمیل فرم‌های مهاجرت برندگان و اعضای خانواده اقدام کرده و پس از تکمیل و امضا به مرکز کنسولگری ایالات متحده در ایالت کنتاکی (KCC) ارسال نمایید.

این فرم‌ها دربردارنده هویت فرد شرکت کننده و همراهان قانونی ایشان در لاتاری است. پس از ارسال فرم ها به KCC، باید منتظر اعلام زمان مصاحبه از طریق ایمیلی باشید که به آدرس ایمیل‌تان ارسال می‌شود. در این حین باید مدارک خود را آماده کرده و ترجمه رسمی کنید.

این مدارک شامل ترجمه شناسنامه، کارت ملی، مدرک تحصیلی، گواهی سابقه شغلی، مستندات مالی و… است. همچنین باید مدارک پزشکی و واکسیناسیون‌های خواسته شده را تهیه کرده در زمان مقتضی ارسال کند. معمولا زمان دعوت به مصاحبه بین ۶ تا ۱۲ ماه بعد از اعلام نتایج است.

مصاحبه ها در نزدیک‌ترین سفارت ایالات متحده به محل اقامت‌تان انجام می‌شود. دریافت ویزا پس از مصاحبه به شرایط مختلف، بستگی دارد. در صورت تایید مدارک‌تان، یک ویزای ۶ ماهه به شما اعطا می‌شود که طی آن می‌توانید به آمریکا سفر کنید. معمولا ۱۵ روز بعد از اولین ورودتان به آمریکا و طی یک سری مراحل قانونی، گرین کارت دائمی به نام شما و اعضای خانواده‌تان صادر می‌گردد.

 

راهنمای ثبت نام لاتاری