ثبت شرکت در یونان

ثبت شرکت در یونان یکی از راه ‌های اخذ اقامت این کشور است. از آنجایی که یونان یکی از کشورهای پیشرفته و متمدن اروپایی است همه ‌ساله تعداد زیادی از افراد به این کشور مهاجرت می‌کنند. مهاجرت و اخذ اقامت دائم یونان نیز مانند اکثر کشورهای اروپایی نیاز به طی کردن مراحلی دارد و کمی پیچیده است و از طرق مختلف امکان پذیر است. 

اگر قصد دارید شرکت خود را در کشور یونان به ثبت برسانید یا یک نمایندگی جدید از کسب ‌وکار خود را در کشور یونان آغاز کنید، باید مدارک مرتبط با پروسه ثبت شرکت را فراهم کنید. ثبت شرکت در این کشور یکی از ساده‌ ترین و ارزان ‌ترین راه‌ ها برای شروع فعالیت و کارآفرینی بین ‌المللی کاملا مشروع است و امکان تجارت جهانی شما را فراهم میسازد.

انواع شرکت در یونان

انواع شرکت های ثبتی در یونان به شرح زیر می باشد:

 • شرکت سهامی عام (PLC)
 • شرکت با مسئولیت محدود (LLC)
 • شرکت خصوصی (PC)
 • شرکت تضامنی ( عادی یا سهامی)

ویژگی های شرکت های ثبتی در یونان

دو نوع اصلی ثبت شرکت در یونان شرکت‌های سهامی (AE) و شرکت با مسئولیت محدود (EPE) است. تفاوت این دو نوع شرکت با دیگر شرکت‌های یونانی در این است که مسئولیت شخصی سرمایه‌گذاران به میزان سرمایه آن‌ ها محدود است. یکی از روش‌ های سودمند برای ثبت شرکت در این کشور  ثبت یک شرکت تابعه خارجی یا ثبت نمایندگی است. از آنجایی که برای ثبت شرکت ‌های تابعه بسیاری از شرایط مورد نیاز نیست این روش بسیار کم‌ هزینه و به ‌صرفه است.

برخی از شرکت ‌های نمایندگی از هر نوع مالیاتی معاف هستند و تنها قسمت پرهزینه ضمانت بیمه ۵۰ هزار دلاری از بانک و هزینه مبادله ۱۰۰ هزار دلاری سالانه است. اما در برخی دیگر لازم به پرداخت مالیات می باشد که میزان این مالیات به نسبت ثبت شرکت بسیار پایین تر است.

شرکت های سهامی (AE)

برای ثبت این شرکت ‌ها به حداقل یک سهامدار که می‌تواند شخص حقیقی یا حقوقی باشد نیاز است. حداقل سرمایه سهام ۲۵۰۰۰ دلار و مسئولیت سهامداران در این نوع شرکت‌ محدود به میزان سرمایه است. شرکت سهامی یک شخصیت حقوقی است و با توجه به دارایی‌های شرکتی خود مسئول بدهی ‌های خود است و این به دارایی‌ های شخصی سهامداران ارتباطی پیدا نمی‌کند.

مزایای ثبت شرکت‌ های سهامی یا محدود سهام 

 • مناسب برای تاسیس شرکت‌های بزرگ
 • سرمایه‌ داران فقط به میزان سرمایه‌ای که گذاشته‌اند مسئول هستند و کلیه تصمیمات شرکت تنها با یک رای ساده یا توافق اکثریت آرا اتخاذ می‌شود.
 • انعطاف ‌پذیری بالا در انتقال سهام و در پذیرش ورودی و همچنین خروجی سهامداران
 • این نوع ثبت شرکت در یونان برای بانک ‌ها و مراجع بازار مطلوب‌تر است، زیرا حداقل سرمایه برای ثبت آن نیاز است.
 • انحلال شرکت تنها با رای اکثریت خاص قابل انجام است. برخلاف شرکت‌ های تضامنی که هر یک از اعضا می‌تواند درخواست انحلال شرکت را بدهند.
 • این نوع شرکت ‌ها بین بانک ‌ها، مقامات دولتی، مشتریان و تامین‌کنندگان جهت تجارت بسیار قابل‌ اعتمادتر هستند.

شرکت های مسئولیت محدود (EPE)

این شرکت ‌ها نیز به حداقل یک سرمایه‌گذار حقیقی یا حقوقی نیاز دارد. در این نوع ثبت شرکت حداقلی برای سرمایه سهام وجود ندارد. در این نوع شرکت نیز مسئولیت ‌ها با توجه به میزان سرمایه هر فرد تعیین می‌شود. این شرکت دارای شخصیت حقوقی و دارایی‌های شرکتی خود است و با توجه ‌به دارایی‌های شرکتی مسئول بدهی‌ های شرکت نیز هست؛ دارایی‌های شخصی سهامداران ربطی به بدهی ‌های شرکت ندارد.

مزایای ثبت شرکت‌ های مسئولیت محدود 

 • مناسب برای مشاغل و شرکت ‌های کوچک و متوسط
 • سهامداران به میزان سرمایه خود در شرکت مسئولیت دارند.
 • برای ثبت به تشریفات کمتری نیاز دارد.
 • اختیار ممنوعیت نقل و انتقال سهام شرکت وجود دارد.
 • انعطاف ‌پذیری برای تعریف روابط سهامداران وجود دارد
 • حداقل سرمایه مورد نیاز وجود ندارد.

مزایای کلی ثبت شرکت در یونان

همان‌طور که گفتیم یکی از راه ‌های اخذ اقامت دائم یونان ثبت شرکت در این کشور است. شما می‌توانید یکی از اشکال ثبت را برگزینید و با توجه به کسب و کارتان شرکت تاسیس کنید. با تاسیس یک شرکت یا یک نمایندگی از شرکت خودتان در این کشور علاوه بر معرفی بهتر برندتان می‌توانید اقامت این کشور را نیز دریافت کنید.

مزایای ثبت شرکت در یونان

 1. یونان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست که در چند سال اخیر شاهد هیچ ریزشی در سطح اقتصاد خود نبوده است. سرمایه‌ داران می‌توانند با ثبت شرکت در این کشور علاوه بر بهره ‌مندی از درآمد های یورویی کسب ‌وکار خود را بسیار ارزان ‌تر از سایر کشورهای اروپایی تاسیس کنند و به تجارت جهانی بپردازند.
 2. نرخ بیکاری در یونان بالاست. این شاید بد به نظر برسد اما برای موسسین شرکت خوب است؛ زیرا می‌توانند نیروهای خود را با دستمزدی کمتر استخدام کنند و در هزینه ‌های نیروی کار خود صرفه ‌جویی کنند.
 3. جا به‌ جایی پول و سرمایه از یونان به کشورهای دیگر بسیار ساده‌تر از دیگر کشورهای اروپایی است. این بدان معناست که به راحتی می‌توان سرمایه خود را از یونان به کشورتان بازگردانید.
 4. یونان زیرساخت‌های لجستیکی و ارتباطی با کیفیت بالا ارائه می‌دهد.
 5. نیروی کار در یونان بسیار تحصیلکرده، ماهر و با استعداد هستند.

مراحل ثبت شرکت در یونان

 • ثبت نام تجاری که به معنای آن است که یک نام تجاری برای شرکت خود برگزینید که در دسترس بودن آن در اتاق بازرگانی و صنعت یونان تایید شود تا مدرکی دال بر غیرتکراری و منحصر به ‌فرد بودن آن صادر شود.
 • اسناد شرکت را در کانون وکلای شهر آتن بایگانی کنید و اساسنامه را با یک دفتر اسناد رسمی به عنوان شاهد امضا کنید.
 • حداقل سرمایه سهام تجاری شرکت خود را در یک حساب بانکی واریز کنید.
 • مدارک خود را جهت دریافت شماره ثبت به دبیرخانه دادگاه بدوی ارسال کنید. خلاصه‌ ای از اساسنامه را به دفتر چاپ ملی تحویل دهید تا در روزنامه ملی یونان منتشر شود.
 • یک مهر شرکت که به منظور تصدیق سوابق و حساب ‌های شرکت طراحی شده است را دریافت کنید.
 • ظرف ۸ روز پس از استخدام اولین کارمند خود از طریق تلفن یا ایمیل به سازمان استخدام نیروی انسانی یونان اطلاع دهید.

هزینه ثبت شرکت در یونان

برای ثبت شرکت هزینه‌ هایی تعیین است که بسته به اینکه ثبت شرکت در بستر آنلاین انجام شود و یا در بخش اسناد رسمی با هم متفاوت است. در حالت کلی هزینه ثبت شرکت در بستر آنلاین هزینه ‌های کمتری دارد و در مجموع بین ۱۸ تا ۲۴ یورو هزینه در بر دارد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در یونان

ثبت شرکت یکی از کارهایی است که کاغذ بازی‌های زیادی دارد و مدارک زیادی هم برای این کار لازم است. اگرچه کشور یونان شرایط ثبت شرکت را تا حدود زیادی ساده کرده است اما همچنبن مدارکی برای ثبت شرکت در یونان مورد نیاز است که باید ارائه شود تا کار شما به‌سرعت انجام شود. مدارک مورد نیاز به شرح زیر است.

 • مدارک شناسایی شخصی، مدارک اجازه اقامت خود، مدارک تاسیس اشخاص حقوقی و اساسنامه
 • طراحی و ارائه بیزینس پلن (طرح توجیهی)
 • فرم درخواست بررسی در دسترس بودن نام شرکت و ثبت آن در اتاق بازرگانی
 • فرم درخواست ثبت خود شرکت در اتاق بازرگانی ذیصلاح محلی
 • فرم درخواست ثبت شرکت در اداره کل ثبت بازرگانی یونان
 • فرم درخواست دریافت شماره شناسایی مالیاتی
 • درخواست ثبت‌ نام اعضای هیئت مدیره در سازمان تامین‌ اجتماعی مربوطه در یونان

اخذ اقامت دائم یونان با ثبت شرکت

یکی از بهترین راه‌ها برای اخذ اقامت دائم در اکثر کشورهای دنیا از جمله یونان سرمایه‌گذاری است. ثبت شرکت در یونان نیز به نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود؛ چرا که موسسین سرمایه خود را به کشور یونان وارد می‌کنند. ورود سرمایه به کشور مقصد باعث شکوفایی اقتصادی در آن کشور می‌شود؛ بنابراین دولتمردان برای سرمایه‌گذاران خارجی و کسانی که قصد ثبت شرکت و کارآفرینی در کشورشان را دارند، مزایای زیادی در نظر گرفته ‌اند.

اقامت یونان با ثبت شرکت یکی از بهترین و مطمئن‌ترین راه ‌ها برای اخذ اقامت دائمی این کشور است. با ثبت شرکت علاوه بر اینکه سرمایه‌ تان را چند برابر می‌کنید، صاحب یک کسب‌ وکار رو به پیشرفت در یک اقتصاد پویا و بدون نرخ شکست و تورم خواهید بود. در پروسه ثبت شرکت و یا ثبت نمایندگی شرکت در یونان در ابتدا اقامت ۲ ساله صادر می شود و سپس کارت اقامت ۳ ساله تمدید می گردد. پس از پایان ۵ سال متقاضیان می توانند برای اقامت دائم اروپا اقدام نمایند.

تیم مشاوره ورناویزا

تیم مهاجرتی ورناویزا با تیمی مجرب از بهترین وکلای پایه یک دادگستری در یونان در خدمت شما عزیزان است تا مشاوره‌ ای با کیفیت  در خصوص امور مهاجرتی و اخذ ویزا در اختیار شما عزیزان قرار دهد. یکی از شاخه‌ های فعالیت ما در این موسسه بین‌ المللی مشاوره ثبت شرکت و یا توسعه شرکت فعلی شما در یونان  و اخذ اقامت اروپاست.

از آنجایی که یونان یکی از کشورهای اروپایی محبوب برای مهاجرت ایرانیان است ما شما را در زمینه اقامت ثبت شرکت در یونان به طور کامل راهنمایی کرده و با استفاده از سریع‌ ترین و کم‌ هزینه‌ترین راه ‌ها شرکت شما را در کشور یونان ثبت خواهیم کرد. یکی از بهترین راه ‌ها برای ثبت شرکت در یونان ثبت نمایندگی شرکت داخلی شما در کشور یونان است. این شکل از ثبت شرکت یکی از کم‌ هزینه‌ترین راه‌ ها است. برای ثبت نمایندگی شرکت خود با ما تماس بگیرید.

فرم ارزیابی رایگان ویزاهای تجاری اروپا

فرم ارزیابی رایگان ویزاهای تجاری اروپا

"*" indicates required fields

روش های اخذ اقامت یونان

هزینه های زندگی در یونان