قوانین اقامت کشور یونان

اقامت یونان در سال های اخیر یکی محبوب ترین روشهای اخذ اقامت اروپا توسط متقاضیان ویزای اروپا می باشد. اقامت یونان از روش های مختلفی همچون خرید ملک و دریافت گلدن ویزای یونان، تمکن مالی،ثبت شرکت و یا ثبت نمایندگی شرکت، تحصیلی، کاری، ازدواج، تولد و پناهندگی امکان پذیر می باشد. هر کدام از روش های نام برده طی شرایط و قوانین اقامت یونان متفاوت می باشند. برخی از این روش ها نیاز به سرمایه گذاری و برخی دیگر بدون نیاز به سرمایه گذاری امکان پذیر هستند که هر فرد می بایست با توجه به شرایط و اهداف خود روش های مختلف اقامتی یونان را بررسی نموده و با بهره گیری از مشاوره تخصصی در این زمینه بهترین روش ممکن را انتخاب نماید.

کارت اقامت یونان و اعتبار آن

برخی از این روش های اقامتی در ابتدا به صورت موقت هستند مانند روش تمکن مالی یا خود حمایتی، ثبت شرکت یا ثبت نمایندگی شرکت در یونان و غیره. در این روش ها معمولا اعتبار کارت اقامت یونان صادر شده در ابتدا ۲ ساله بوده و پس از پایان ۲ سال برای دوره های بعدی تمدید می شود. انواع دیگر اقامت یونان ممکن است با اعتبار ۱ تا ۳ ساله نیز صادر شود. همچنین در صورت سرمایه گذاری، امکان اخذ اقامت دائم ۵ ساله برای متقاضی و اعضای خانواده وی نیز امکان پذیر است.

 

انواع ویزای یونان

یونان در میان کشور های حوزه شنگن قرار دارد و برای اخذ ویزای یونان، باید مطابق با قوانین کشور های منطقه شنگن عمل کنید زیرا قوانین اخذ ویزای یونان با ویزای شنگن تفاوتی ندارد. به طور کل ویزای یونان یا همان ویزای شنگن به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شوند. در ادامه به صورت مختصر و کلی انواع ویزای شنگن را توضیح خواهیم داد. توضیحات کامل ویزای شنگن

ویزای نوع A‌ :

ویزای یونان از نوع A که با عنوان ویزای ترانزیت شناخته می شود. به منظور اقامت کوتاه مدت چند ساعته در فرودگاه صادر می شود. چنانچه قصد پرواز به کشور ثالثی دارید و نیاز به توقف در یکی از فرودگاه های یونان می باشد، می بایست این ویزا را دریافت نمائید.

ویزای نوع B :

ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و می تواند از شنگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری به جز شنگن برساند.

ویزای نوع C :

ویزای یونان از نوع C در دسته ویزاهای کوتاه مدت قرار می گیرد و دارنده آن مجاز است حداکثر به مدت ۹۰ روز در یونان یا دیگر کشور های عضو شنگن به صورت توریستی حضور داشته باشید.

لازم به ذکر است ویزا تایپ C به ۳ نوع یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود تقسیم می شود.

ویزای نوع D :

ویزای یونان از نوع  D برای کسانی صادر می شود که قصد اقامت بیش از ۹۰ روز را در خاک این کشور داشته باشند. در اصل این ویزا، برای کسانی صادر می گردد که برای اهداف تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و … نیاز به سفر دارند.

توضیحات کامل انواع ویزای شنگن اروپا

 

نحوه اخذ اقامت یونان

شرایط اقامت در یونان بستگی به روش انتخاب متقاضی دارد، نحوه گرفتن اقامت یونان متفاوت است و به هدف و میزان سرمایه افراد متقاضی مرتبط است. در ادامه به شما شیوه ها و را های اقامت در یونان را معرفی می نمائیم:

1. اقامت یونان از طریق تمکن مالی (FIP)

اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی FIP یکی از بهترین، ارزان ترین، آسان ترین و سریع ترین روش های اخذ اقامت اروپا می‌باشد.

افرادی که در ایران از توانایی مالی بالایی برخوردارند، با احراز شرایط زیر می‌توانند اقامت کشور یونان را دریافت کنند.
در صورتی که سرپرست خانواده اثبات نماید ماهیانه ۲۰۰۰ یورو برای خود، ۴۰۰ یورو برای همسر و ۳۰۰ یورو برای هر یک از فرزندان کمتر از ۱۸ سال خود درآمد ثابت دارد، واجد شرایط دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی FIP خواهد بود.

توضیحات کامل این برنامه

2. اقامت یونان از طریق خرید ملک

با خرید ملک به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار یورو می‌توان اقامت دائم یونان را از روش سرمایه گذاری اخذ نمود.
اقامت از طریق سرمایه گذاری یونان، شامل افراد ذیل می‌باشد:

مالک ملک، پدر، مادر، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال ایشان. نکته قابل توجه در مورد اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری این است که پدر و مادر همسر هم مشمول دریافت اقامت دائم اروپا خواهند شد. در اصل با خرید یک ملک به ارزش ۲۵۰ هزار یورو، سه خانواده هم زمان اقامت دائم یا همان گلدن ویزا یونان را دریافت می نمایند. اقامت از طریق خرید ملک نیاز به حضور فیزیکی ندارد و این مورد یکی از مهم ترین مزایای اخذ این نوع اقامت می باشد. گرفتن اقامت یونان از طریق خرید ملک به نسبت سرمایه گذاری در دیگر کشور های اروپایی از لحاظ اقتصادی بسیار مناسب تر بوده و به سرمایه گذاران پیشنهاد می شود.

توضیحات کامل این برنامه

3. اقامت یونان از طریق ثبت شرکت یا ثبت نمایندگی شرکت

طبق قوانین مهاجرتی کشور یونان، اشخاص غیر اروپائی نیز می‌توانند اقامت این کشور را از طریق ثبت شرکت برای چند خانواده یعنی مدیر عامل و سهامداران شرکت به همراه اعضای خانواده دریافت کنند. تاسیس یک شرکت تجاری یا نمایندگی در یونان توسط اتباع خارجی بدون توجه به ملیت یا محل اقامت، امکان پذیر می‌باشد.

مشابه روش ثبت شرکت، از طریق ثبت شعبه (دفتر نمایندگی) شرکت در یونان نیز می‌توان برای چند خانواده یعنی مدیر عامل و سهامداران شرکت به همراه اعضای خانواده، اقامت این کشور را دریافت کرد. برای این منظور، متقاضی باید صاحب یک شرکت در ایران بوده یا به عنوان نماینده یک شرکت فعال در ایران معرفی گردد تا دفتر نمایندگی شرکت در یونان ثبت شده و برای مدیران این شعبه اقامت اروپا(شنگن) اخذ شود. اقامت از طریق ثبت نمایندگی شرکت در ابتدا ۲ ساله صادر می شود.

توضیحات کامل این برنامه

4. اقامت یونان از طریق کار

اقامت کشور یونان از طریق کار نیز امکان پذیر می باشد. در این روش متقاضی برای دریافت اقامت کار در یونان باید به دنبال یافتن کارفرمای یونانی باشد. در این روش کارفرما برای استخدام نیرو به مدت ۳ ماه در یونان آگهی خود را منتشر می کند. اگر در مدت تعیین شده نیروی کار مورد نظر خود را در یونان پیدا نکرد، به همان مدت این آگهی در اتحادیه اروپا منتشر می کند. اگر نیرویی از یونان و اتحادیه اروپا یافت نشود کارفرما مجاز به استخدام نیروی غیر اروپایی خواهد بود.

چه مشاغلی در یونان مورد نیاز است؟

یونان همچنین عضو سازمان های بین المللی بی شماری است و میراث فرهنگی متمایز یونان، صنعت گردشگری، صنعت کشتی سازی و دریانوردی و اهمیت جغرافیایی آن منجر شده بتواند در گروه کشورهای توسعه یافته قرار بگیرند و اقتصاد بزرگی داشته باشد. یونان در زمینه مهندسی مکانیک، دامپزشکی، پزشکی، داروسازی و مشاغل گردشگری بسیار قوی ظاهر شده و در این راستا افراد متخصص در این زمینه ها می توانند در یونان اقدام به کار نمایند.

جهت اخذ این نوع اقامت با موسسات کاریابی بین المللی مورد تایید وزارت کار در تماس باشید

5. اقامت یونان از طریق تحصیل

ویزای تحصیلی یونان مجوزی است برای ورود دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در یونان را دارند. این ویزا تحت عنوان اقامت های بلند مدت می باشد که قابلیت تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری را نیز دارد. از جمله مواردی که در باب اخذ ویزای یونان می بایست مدنظر قرار داد نامه پذیرش از دانشگاه های یونان است. متقاضیان می توانند در خصوص اخذ پذیرش از دانشگاه به صورت مستقل اقدام نمایند.

جهت اخذ این نوع اقامت با موسسات اعزام دانشجو مورد تایید وزارت علوم در تماس باشید

6. اقامت یونان از طریق ازدواج

در صورتی که فرد غیر یونانی با یکی از شهروندان کشور یونان ازدواج کند، مشمول دریافت اقامت و تابعیت این کشور خواهد شد. در یونان محدودیت سنی برای فردی که می خواهند ازدواج کنند، وجود ندارد. علت اصلی آن رعایت حق انتخاب آزاد در این کشور است. تمام مراحل ارائه درخواست و مدارک لازم برای ازدواج باید توسط فرد یونانی که قصد ازدواج با او را دارید انجام شود و درخواست باید به اداره ثبت مربوطه در یونان و کشور اصلی فرد متقاضی ارائه شود. پس از ازدواج شما به طور قانونی بعنوان همسر فرد شهروند اتحادیه اروپا شناخته می شوید و می توانید برای اخذ مجوز اقامت برای مدت پنج سال در یونان درخواست دهید. پس از آن می توانید مجوز خود را مجددا برای ده سال دیگر نیز تمدید نمایید.

7. اقامت یونان از طریق تولد

سیستم اعطای تابعیت به طور کلی به دو روش خاک و خون می باشد. کشور یونان بر اساس سیستم خون می باشد و از طریق تولد در خاک این کشور، اعطای تابعیت و اقامت نمی کند. مگر در شرایط خاصی مانند اینکه پدر یا مادر فرزند، شهروند یونان بوده یا ۵ سال قبل از تولد فرزند در یونان زندگی کرده باشند.

8. اقامت یونان از طریق پناهندگی

این نوع اقامت به پناهجویان یا به درخواست کنندگان یا متقاضیان پناهندگی داده می شود و تا تصمیم‌گیری درباره تقاضای پناهندگی آنها معتبر می باشد. این اقامت حق کار یا تغییر محل اقامت و حقوق دیگر را شامل نمی‌شود ولی تحت شرایطی ممکن است این محدودیت‌ها برداشته شوند.

این روش اقامت مورد تایید موسسه ورناویزا نبوده و این موسسه خدماتی در این زمینه ندارد.

 

مزایای دریافت اقامت یونان

 • جاذبه های طبیعی و سواحل زیبا و بی نظیر
 • هزینه پایین مسکن در یونان
 • امکان ثبت شرکت و نمایندگی شرکت و گسترش بیزینس مورد نظر در کشور یونان
 • امکان فروش ملک و اقامت یونان به فرد خارجی
 • نزدیکی جغرافیایی، فرهنگی و آب و هوایی به کشور ایران
 • کارآفرینی در کشور یونان مادامی که اقامت یونان را دارید
 • امکان اخذ اقامت دائم از ابتدا با خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار یورو
 • اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی (همزمان)
 • تحصیل در دانشگاه های معتبر و مطرح با مدرک مورد تایید جهانی
 • امکان اقامت فرزندان دانشجوی شما در یونان و تحصیل
 • عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا یونانی
 • امکان معافیت مالیاتی
 • سهولت در تمدید اقامت یونان پس از ۵ سال
 • مسافرت به ۱۵۵ کشور بدون نیاز به ویزا
 • امکان رفت و آمد به کشورهای اتحادیه اروپا بدون اخذ ویزا
 • امکان اخذ آسان و سریع ویزای امریکا، کانادا و استرالیا با داشتن اقامت یونان

تابعیت و پاسپورت کشور یونان

اخذ تابعیت یونان روش های گوناگونی دارد. اخذ تابعیت پس از اقامت بدین شکل است که متقاضیانی که در یونان زندگی می کنند، می توانند پس از حدود ۷ سال برای دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور درخواست دهند. در این مرحله، آشنایی با زبان یونانی و قبول شدن در امتحان شهروندی ضروری می باشد.

پاسپورت یونان از جمله معتبر ترین پاسپورت های جهان بوده و طبق یکی از معتبر ترین رده بندی ها، پاسپورت یونان در رتبه ۴ و بالاتر از انگلستان و کانادا قرار دارد. با پاسپورت یونان می توان به ۱۹۰ کشور بدون ویزا سفر کرد. لینک زیر کشور هایی که با داشتن پاسپورت یونان بدون نیاز به ویزا می توان به آنها سفر کرد را نشان می دهد.

اعتبار پاسپورت یونان 

 

مشاوره تخصصی اقامت یونان

امروزه اقامت در کشور یونان با توجه به شرایط اقتصادی مناسب، آب و هوای بی نظیر، پایین بودن هزینه های زندگی، دانشگاه های معتبر و از همه مهم تر روش های متعدد اقامت، بسیار مورد تقاضا بوده است و افراد متقاضی می توانند با توجه به هدف و شرایط زندگی خود بهترین و مناسب ترین روش را انتخاب نمایند. اما برای اینکه بهترین راه مهاجرت و دریافت اقامت یونان را بیابیم و بدون کمترین احتمال شکست، اقدام به آن نماییم، نیاز به مشاوره تخصصی داریم. فاصله بین شکست و موفقیت در حین انجام مراحل مهاجرت به کشور جدید، تنها یک قدم می باشد که می تواند یک قدم اشتباه و یا سنجیده باشد. مشاوره برای کسب اطلاعات دقیق در این باره، کمک کننده شما در دستیابی به هدف تان و کسب موفقیت می باشد. اکثر افرادی که با مشکلات پیچیده در زمینه مهاجرت مواجه شده اند افرادی هستند که بدون داشتن آگاهی کافی دست به عمل زدند. در ابتدا بهتر است برای انتخاب مناسب ترین روش اخذ اقامت یونان، تحقیقات کامل و به روز داشته باشید و با متخصصین در زمینه امور مهاجرت مشورت نمائید. موسسه ورناویزا با تیمی مجرب از بهترین وکلای مهاجرتی افتخار دارد در این زمینه به شما اطلاعات تحصصی ارئه نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل نمائید.