British-Columbia-Business

برنامه سرمایه گذاری ایالت بریتیش کلمبیا

موقعیتی استراتژیک، مالیات پایین،‌هزینه  های عملیاتی رقابتی و نیروهای کاری با فرهنگ های مختلف که تحصیلکرده ،‌توانمند و فعال هستند، ایالت بریتیش کلمبیا را به یکی از پویاترین مکان ها برای بیزنس تبدیل کرده است.

BC (بریتیش کلمبیا) یک سیستم اجباری ثبت نام آنلاین با نام EIR (Entrepreneur Immigration Registration) ارائه کرده است که متقاضیان از این طریق می توانند برای برنامه سرمایه گذاری این ایالت درخواست دهند. ماهانه ۲۰۰ متقاضی با بالاترین امتیاز انتخاب شده و دعوتنامه جهت اقدام دریافت می کنند. پس از آن متقاضیان یک اجازه کار دریافت می کنند و اگر عملکرد بیزنسشان در BC تمامی شرایط مورد نظر را در برداشت، می توانند از طریق برنامه BC PNP جهت اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

این روش، مسیری جهت اخذ اقامت دائم کانادا برای سرمایه گذارانی است که می توانند با تجربه مدیریتیشان در BC مستقر شده و در بیزنسی ماندگار از لحاظ تجاری سرمایه گذاری کرده و منفعت اقتصادی برای این ایالت داشته باشند.

برنامه BC PNP ( مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا) توصیه می کند که متقاضیان قبل از ثبت نام، یک سفر تحقیقاتی به این استان داشته باشند تا از فرصت های سرمایه گذاری آگاه شوند. متقاضیان باید توجه داشته باشند که هیچ گونه سرمایه گذاری و یا تعهدی تا قبل از امضا توافقنامه با BC PNP و دریافت اجازه کار از اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ، در این ایالت انجام ندهند وگرنه مسئولیت آن بر عهده شخص متقاضی خواهد بود.

الزامات برنامه کارآفرینی BC

متقاضیان بر اساس فاکتورهای زیر ارزیابی می شوند:

 • بیزنس و / یا تجربه کاری
 • ارزش دارایی های شخصی و منبع کسب آن ها
 • وفق پذیری؛ و
 • طرح بیزنس که شامل سرمایه گذاری و اشتغال زایی پیشنهادی در BC است

الزامات مهاجرت کارآفرینی

 • مدیریت فعال و روزانه بیزنس
 • اثبات اقامت در BC ( در زمانی که متقاضی تایید شده است) و
 • مقبولیت از سوی دولت کانادا

الزامات فردی

 • حداقل ارزش دارایی های متقاضی و همسر وی معادل ۶۰۰۰۰۰ دلار کانادا ( شامل پول نقد، موجودی بانکی، سپرده پس انداز، ملک، سرمایه گذاری و …) – منبع این وجوه باید قانونی و قابل اثبات باشد.
 • حداقل ۲ سال تحصیلات فوق دیپلم یا ۳ سال تجربه کاری به عنوان مالک و مدیر ۱۰۰ درصد یک بیزنس در ۵ سال اخیر؛ و
 • تجربه کاری – متقاضی بایستی نشان دهد که دانش و تجربه کافی برای راه اندازی موفق یک بیزنس در BC را دارد . متقاضی باید حداقل :
 • بیش از ۳ سال تجربه کاری به عنوان یک مدیر و مالک بیزنس داشته باشد؛ یا
 • بیش از ۴ سال تجربه کاری به عنوان مدیر ارشد یک بیزنس را داشته باشد؛ یا
 • حداقل ۱ سال تجربه کاری به عنوان یک مدیر و مالک بیزنس و ۲ سال تجربه کاری به عنوان مدیر ارشد یک بیزنس را داشته باشد.

الزامات بیزنس

در مرحله ثبت نام باید یک تصویر کلی از بیزنس همراه پرونده موجود باشد که بر اساس امکان سنجی تجاری، امکان انتقال توانائی و منافع اقتصادی پیش بینی شده به آن امتیاز تعلق می گیرد.

پس از آن اگر متقاضی برای اقدام دعوت شد، ملزم به ارائه یک طرح تجاری جامع خواهد بود.

BC تقاضاهایی را بررسی می کند که هدف آن ها یکی از موارد زیر باشد:

 1. راه اندازی یک بیزنس جدید
 2. خرید بیزنس موجود
 3. شراکت در بیزنس موجود
 4. شراکت با یک کارآفرین محلی و یا خارجی به جهت راه اندازی یک بیزنس جدید

الزامات سرمایه گذاری

جهت ثبت نام، متقاضی باید نشان دهد که برای حداقل ۲۰۰۰۰۰ دلار کانادا در بیزنس مورد نظر سرمایه گذاری خواهد کرد. اگر متقاضی یک کارمند کلیدی را نیز پیشنهاد کند و بخواهد وی نیز در بیزنس شرکت کند، باید نشان دهد قصد دارد حداقل ۴۰۰۰۰۰ دلار کانادا سرمایه گذاری انجام دهد.

الزامات شغلی

متقاضی باید نشان دهد که حداقل ۱ فرصت شغلی تمام وقت جدید دائمی برای یک شهروند یا مقیم کانادایی ایجاد خواهد کرد. این الزام برای متقاضیانی که قصد اضافه کردن کارمند کلیدی دارند، متفاوت خواهد بود.

ثبت نام مهاجرت کارآفرینی بدین معنی نیست که فرد قطعا دعوتنامه اقدام دریافت کند. اما اگر متقاضی دعوتنامه اقدام دریافت کند به وی ۴ ماه مهلت داده خواهد شد که درخواست کامل خود را ارسال کند. اگر متقاضی مورد تایید قرار گرفت، یک قرارداد اجرایی امضا می کند و ۲۰ ماه فرصت خواهد داشت تا بیزنس مورد نظر را در BC اجرائی کند.

دعوت نامه اقدام

داشتن حداقل شرایط اقدام تضمین نمی کند که شخص، دعوت نامه اقدام دریافت کند.

در صورتیکه متقاضی وارد استخر انتخاب شود، امتیاز نهایی ثبت نام وی با دیگران مقایسه خواهد شد. به طور دوره دای، BC PNP افراذ با امتیاز بالاتر را جهت اقدام انتخاب خواهد کرد. در این صورت متقاضی انتخاب شده یک ایمیل دریافت می کند و ۴ ماه فرصت خواهد داشت تا مدارک خود را ارسال کند.

در این مرحله متقاضی ملزم به پرداخت ۳۵۰۰ دلار کانادا به عنوان هزینه بررسی پرونده به ایالت می باشد. این هزینه برای افراد مجرد و متاهل یکسان است.

در برخی مواقع متقاضی ملزم به شرکت در مصاحبه ای در دفتر BC PNP در ونکوور خواهد بود. مصاحبه تنها به زبان انگلیسی و یا فرانسه خواهد بود.

اگر پرونده مورد تایید نهایی قرار گرفت، BC یک نامه تاییدیه صادر می کند و متقاضی می تواند از طریق اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) برای اجازه کار ۲ ساله اقدام کند.

متقاضیانی که دعوتنامه اقدام دریافت میکنند باید به عنوان بخشی از روند استانی، ارزش دارائی و وجوه پس اندازشان به تایید یک کارگزار معتبر برسد.

تغییر ویزای کار به ویزای اقامت دائم کانادا

اگر متقاضی در طول ۲۰ ماه شرایط قرارداد اجرائی را انجام دهد، BC وی را برای اقامت دائم کانادا کاندید می کند. زمانی که متقاضی مفاهیم قرارداد اجرائی را تکمیل کرد، یک گزارش کامل به BC PNP ارسال می کند. متقاضی باید به BC PNP‌ثابت کند که:

 • به طور فعال در حال مدیریت بیزنس در BC است(مثلا مدیریت روزانه بیزنس)
 • در ۱۰۰ کیلومتری بیزنس اقامت دارد
 • ۷۵% مواقع در طول مدت ویزای کار به طور فیزیکی در BC حضور داشته است؛ و
 • سایر شرایط مندرج در توافقنامه را اجرا کرده است.

 

assess-button