برنامه مهاجرت تجاری ثبت شرکت کانادا 

International Mobility Program یا روشIMP  کانادا

از زیر مجموعه Significant benefit (SB)

در حال حاضر تقریبا تمامی برنامه های مهاجرت کارفرمایان همچون برنامه استانی بریتیش کلمبیا, یا برنامه استارت آپ, همگی بر اساس ویزای کار دو ساله و مهاجرت به کانادا با شرط راه اندازی بیزینس انجام میگیرد و از معایب این برنامه ها هزینه بسیار بالا و همچنین رقابت بسیار بالا در انتخاب متقاضی در  برنامه استانی بریتیش کلمبیا است که عملا درصد موفقیت را بسیار پایین خواهد آورد.

به دلیل مشکلات مربوط به این برنامه ها و مبلغ بالایی که متقاضیان باید بدون هیچ گارانتی پرداخت کنند, تیم ورنا ویزا در صدد یافتن راهی بود که بتوانیم یک بسته مهاجرتی ویژه به متقاضیان ارائه بدهیم که ضمن برخورداری از شرایط و مزایای ویزاهایی مثل برنامه استانی بریتیش کلمبیا یا استارت آپ برای متقاضیان, از نظر قیمت متعادل تر بوده و مهم تر از همه درصد موفقیت بالایی داشته باشد و شرایطی مناسب برای مهاجرت با ویزای کار که قابل تبدیل به اقامت دائم داشته باشد، فراهم نماید.

نکته مهم و هدف اصلی ما انجام تضمینی این ویزا می باشد که در صورت عدم موفقیت, بتوانیم بر خلاف سایر ویزاها، قسمت قابل توجهی از مبلغ پرداخت شده را به متقاضی باز گردانیم.

این برنامه برای متقاضیانی مناسب است که :

 1. تجربه راه اندازی و مدیریت بیزینس شخصی در کشور خود داشته باشند (با ارائه مدارک کاری و حرفه ی)
 2. توانایی مالی لازم برای احداث بیزینس در کانادا را داشته باشند که البته این توانایی مالی عدد خاصی ندارد و از شرایط الزامی نیست ولی مسلما متقاضی باید قادر باشد بعد از دریافت اجازه کار و ثبت بیزینس, شرایط لازم برای راه اندازی این بیزینس را داشته باشد.
 3. تست زبان انگلیسی در حد متوسط را در دست داشته باشند (الزامی در این موضوع وجود ندارد)
 4. و در آخر ترجیحا تحصیلات حرفه ای یا دانشگاهی داشته باشد (این مورد نیز اجباری نیست ولی توصیه میشود)

 

مراحل انجام کار 

در مرحله اول این برنامه بعد از دریافت اطلاعات کامل تجربی و تخصصی مرتبط با رشته ی تحصیلی و همچنین اطلاعاتی جامع در مورد وضعیت مالی و تجاری متقاضی, یک طرح تجاری (بیرینس پلن) جامع و کامل و همچنین یک رزومه کامل توسط کارشناس متخصص این حوزه برای متقاضی تهیه خواهد شد.
مرحله دوم کار اقدام برای ثبت شرکت به نام متقاضی در کانادا می باشد
مرحله سوم تهیه یک وب سایت آنلاین خواهد بود که تیم ما انجام خواهد داد. (سایت ۵ یا ۶ صفحه خواهد داشت با اطلاعات کلی که فقط به منظور گرفتن نظر مثبت از طرف افسر انجام می شود و متقاضی بعد از ورود قادر خواهد بود با هزینه خود این سایت را گسترش دهد)
در مراحل بعد, یک Employer Account در وب سایت اداره ی مهاجرت کانادا به نام متقاضی ایجاد خواهیم کرد و ما یک پیشنهاد کار Job offer بر مبنای کد مناسب ویزای آی – ام – پی خواهیم نوشت که مقدمات ویزای کار فراهم گردد.
بعد از ثبت شرکت و پیشنهاد کاری نزد اداره مهاجرت کانادا، یک شماره فایل ویژه A-number صادر می شود که امکان اقدام برای ویزای کار را فراهم می کند.
در مرحله آخر Work Permit Package بسته ی جامع مدارک مجوز کار در کانادا را با عنایت به مدارکی که از متقاضی خواهیم خواست تهیه خواهیم کرد و در اختیار اداره مهاجرت قرار خواهیم داد.

مدت زمان انجام کار

حدود ۶ تا ۱۰ ماه از شروع تا دریافت ویزای کار

 

مزایای این برنامه

 • عدم نیاز به اخذ مدرک LMIA جهت راه‌اندازی کسب و کار
 • عدم نیاز اجباری به مدرک زبان
  (توصیه می شود متقاضیان حداقل مدرک آیلتس CLB 4 (Listening 4.5 بقیه مهارت‌ها ۴) ارائه دهند )
 • امکان اخذ ویزای همزمان برای همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال
 • امکان صدور اجازه کار برای همسر (Open work permit) (همسر متقاضی می‌تواند روی پروژه همسرش یا در هر شرکت و یا برای هر کارفرمای دیگری بدون محدودیت کار کند )
 • امکان استفاده از بیمه های دولتی کانادا برای متقاضی، همسر و فرزندان
 • تحصیلات رایگان برای فرزندان

 

شرایط حفظ اقامت 

تا زمانی که متقاضی تجارت خود راه‌اندازی کرده و تا حد قابل قبولی آن را اداره کند، ویزای کاری وی قابل تمدید خواهد بود.

جهت تمدید اقامت متقاضی بایستی :

 • با مشتریان خود قرارداد داشته باشد.
 • از طریق کسب و کار خود درآمد داشته باشد.
 • مالیات کسب و کار خود را پرداخت کرده باشد.
 • به کارکنانش دستمزد پرداخت کند
 • موقعیت مکانی کسب و کار خود را حفظ کرده باشد.

جهت ارزیابی دقیق تر شرایط خود با ما تماس گرفته و یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمائید .