قبرس شمالی یکی از مقاصد اقامتی جذاب برای ایرانیان در سال های اخیر است.  یکی از مطمئن ترین و بهترین  روش های مهاجرت به قبرس شمالی، سرمایه گذاری در بازار املاک و خرید ملک در این کشور است که شما می توانید از این طریق، اقامت دائم و تابعیت این کشور را اخذ نمائید. یک از نکات قابل توجه در این زمینه امکان اخذ وام جهت خرید ملک است. با توجه به نرخ ارز در ایران و لازمه آگاهی بسیار بالا قبل از هر اقدام مهاجرتی، داشتن یک مشاوره صحیح و آشنایی دقیق و اصولی با محل سرمایه گذاری ، میزان و زمان آن می باشد. تیم مشاورین مجرب ورناویزا در ایران و قبرس در این مسیر حساس کنار شما خواهند بود. شما با خرید ملک با هر ارزش پولی می توانید اقامت یکساله این کشور را اخذ کرده و به صورت ۲ ساله و ۳ ساله تمدید نمائید. پس از گذشت ۱۰ سال ، اقامت شما به پاسپورت این کشور قابل تبدیل خواهد بود.

شما با پرداخت تنها ۳۰% از ارزش ملک می توانید ملک را به صورت پیش فروش خریداری کرده ، اقامت دریافت کنید و تا زمان تحویل ملک و یا پس از آن فرصت خواهید داشت اقساط خود را پرداخت نمایید.

 

قیمت خرید ملک در قبرس شمالی 

حداقل قیمت یک واحد استودیو برای ۱-۳ نفر حدود ۸۰۰۰۰ پوند می باشد. در صورت داشتن فرزند بالای ۱۸ سال ، از طرف دولت قبرس موظف خواهید بود که واحد دو خوابه خریداری نمایید تا حریم خصوصی فرزندتان حفظ گردد.

در صورت تمایل به خرید واحدهای آماده، مبلغ خرید نقدی حداقل ۷۰۰۰۰ پوند خواهد بود.

آپارتمان ها و پنت هاوس های مجلل با بهترین شرایط با قیمت حدود ۲۰۰ هزار پوند انگلیس و ویلاهای بسیار شیک تا ۲۵۰ هزار پوند که در مقایسه با قیمت های املاک مشابه در سایر نقاط جهان بسیار کمتر است.

در زمان خرید در صورتیکه بخواهید اقامت نیز دریافت کنید، موظف به داشتن حضور فیزیکی تنها به مدت ۱-۳ ماه پس از خرید در قبرس شمالی می باشید.

مزایای مهم خرید ملک در قبرس شمالی

 • یکی از بزرگترین مزیت های خرید ملک در قبرس شمالی قیمت مناسب آن می باشد. در مقایسه با کشورهای سوئیس، اتریش و آلمان ، قیمت املاک در قبرس شمالی به طور قابل توجهی پایین تر است. شما می توانید با قیمت بسیار پایین تر می توانید یک ویلا یا آپارتمان در نزدیکی ساحل خریداری کنید.
 • رشد سالیانه سرمایه گذاری خرید ملک در قبرس شمالی حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد بوده و بیشتر در مورد املاک پیش فروش شده صادق است. همچنین به دلیل بکر بودن نسبی این جزیره و اشتیاق بالای شهروندان سایر کشورها برای اخذ اقامت و سرمایه گذاری ( به دلیل جاذبه های توریستی زیاد قبرس شمالی، هر ساله تعداد زیادی مسافر به اینجا آمده و با مشاهده شرایط، تصمیم به مهاجرت و اقامت در قبرس شمالی میگیرند)، تقاضای خرید ملک هر ساله بالا رفته و به تناسب، قیمت ملک و خانه افزایش می یابد.
 • قبرس شمالی یک بازار نوظهور برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است. دولت انگیزه های زیادی برای جذب سرمایه گذاران خارجی ایجاد کرده است. اگر در ملکی در قبرس شمالی سرمایه گذاری کنید، می توانید از بازده بالا و پتانسیل رشد بلندمدت بهره مند شوید.نکته جالب توجه و از مزایای بزرگ خرید ملک در قبرس شمالی این است که خرید و فروش شما بر اساس پوند خواهد بود در حالیکه هزینه های زندگی بر اساس لیر ترکیه محاسبه خواهد شد و شما در مقابل افت ارزش لیر و سرمایه خود مصون خواهید بود. پوند انگلستان یکی از معتبرترین، پایدارترین و قوی ترین ارزهای دنیاست و هرساله اختلاف ارزش نرخ پوند به دلار و یورو نیز افزایش پیدا میکند.  در طول بازه زمانی کوتاه علاوه بر رشد قیمت ملک در این کشور، ارز پوند نیز ارزش افزوده خوبی را به همراه دارد که این امر منجر به رشد چند برابری سرمایه برای خریداران میگردد.  پوند، ارزی است که در مقابل هر تورمی مقاوم است و این نوع سرمایه گذاری در قبرس، سرمایه ی خریداران را نسبت به کشورهای دیگر نظیر ترکیه  و دبی متمایز می کند.
 • دریافت سند ملک قطعی ورثه ای:یکی از بزرگترین مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی دریافت سند تک برگ قطعی و مادام العمر به نام خریدار خارجی می باشد. بر طبق قوانین دولت قبرس، سند ملک برای سرمایه گذاران خارجی و مردمان کشور قبرس کاملا یکسان است و حتی بعد از فوت خریدار، ملک بر طبق قوانین به طور کاملا برابر به ارث خواهد رسید و یا بر طبق وصیت نامه ثبت شده متوفی عمل خواهد شد و دولت قبرس برخلاف کشورهایی نظیر گرجستان، ترکیه و…. هیچ سهمی از ملک خریداران خارجی نخواهد داشت.
 • قبرس شمالی مکانی با چشم انداز بسیار زیبا و آب و هوای مطبوع است. سواحل خیره کننده و دریا شفاف است. در صورت خرید ملک در قبرس شمالی، می توانید در تمام طول سال از آب و هوای گرم و مناظر زیبا لذت ببرید.
 • بر خلاف بسیاری از روش های مهاجرتی خرید ملک، این روش مورد حمایت مستقیم دولت قبرس شمالی بوده و با خاطری آسوده می توانید در پروژه های در حال ساخت سرمایه گذاری نمائید.
 • تسهیل در پروسه اخذ ویزای کشورهای جهان: با داشتن اقامت دائم قبرس شمالی، پروسه‌ی اخذ ویزا  برای کشور‌های آمریکایی، اروپایی و استرالیا  که در زمینه ی ویزا عموماً رویکردی سخت گیرانه نسبت به ایرانی ها دارند، تسهیل خواهد شد!
 • رشد سیاسی و اقتصادی قبرس شمالی. کشور قبرس شمالی مجزا از قبرس جنوبی بوده ولی با توجه به اقدامات و مذاکرات صورت گرفته و همچنین مسائل سیاسی مختلف و موقعیت سیاسی دو کشور در آینده شاهد توافق و اتحاد دو کشور قبرس شمالی و جنوبی خواهیم بود که این امر باعث سرعت بخشیدن به پیشرفت سریع تر دو کشور، دشوار تر شدن ورود و سخت تر شدن قوانین مربوط به سرمایه گذاری (ثبت شرکت) ،خرید خانه و دریافت اقامت دائم و همچنین بالاتر رفتن قیمت ها می شود. با توجه به موارد فوق بدیهی است که این فرصت ایده‌ال جهت اقدام برای اقامت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک و یا زمین در آینده نزدیک (چه قبل و چه بعد از توافق) باعث سود آوری عالی خواهد بود. 
 • عدم نیاز به حضور فیزیکی پس از اخذ اقامت  .  به همین صورت برخی از افراد با خرید ملک و اخذ اقامت، قبرس را ترک کرده و خانه را به اجاره سالیانه واگذار می نمایند.
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان
 • بهره مندی از خدمات دولتی رایگان از جمله هزینه های بیمارستان، تحصیل فرزندان زیر ۱۸ سال
 • امنیت بسیار بالا جهت زندگی: طبق آمار سازمان های جهانی قبرس شمالی، در بین کشورهای کوچک دارای رتبه اول امنیت جهانی و پاکیزگی محیط زندگی و طبق آمارجهانی سال ۲۰۲۱ در بین تمام کشورهای دنیا رتبه پنجم را از لحاظ امنیت اجتماعی و نبود جرم و جنایت و شرایط بهینه زندگی به خود اختصاص داده است.

 

پروسه انجام کار 

در اکثر پروژه ها با پرداخت ۳۰ درصد مبلغ کل ملک، خانه یا ملک مورد نظر به نام مشتری ثبت شده و بلافاصله امکان انجام مراحل اقامت که پروسه آن حداکثر سه هفته می باشد،  فراهم می شود. همچنین فرآیند تنظیم قرارداد خرید ملک در قبرس شمالی بسیار ساده است و افراد خارجی می توانند به راحتی مالکیت قطعی و صد در صد بر ملک خریداری شده را داشته باشند.

به علاوه قرار داد خرید در سه نسخه (خریدار، فروشنده، وکیل)  به دو زبان ترکی و انگلیسی و در صورت نیاز به فارسی تنظیم می گردد و تمامی نسخه ها دارای قدرت اجرایی برابر می باشند.

همچنین لازم به ذکر است که سند ملک ورثه ای(که مشابه آن در کشورهایی نظیر دبی، یونان، ارمنستان و کشورهای اروپایی دیده نمی شود) به خریدار داده می شود.

پلیس مهاجرت در قبرس شمالی براساس ملک ثبت شده به نام شما، پروسه اقامت شما و خانواده تان را پیش می برد، لذا از نظر قانونی این بخش کار بسیار با دقت و با نظارت کامل قانون این کشور انجام می گیرد که بستری مناسب جهت ترغیب و بهره مندی سرمایه گذاران خارجی از کشورهای مختلف اروپایی،روسیه و ایران فراهم کرده است.

اگر به فکر خرید ملک و سرمایه گذاری امن هستید، قبرس شمالی یکی از بهترین گزینه هاست. قیمت های پایین تر، مزایای مالیاتی، مناظر زیبا و هزینه کمتر زندگی، آن را به مقصدی جذاب برای خریداران ملک تبدیل کرده است. علاوه بر این، قبرس شمالی پتانسیل سرمایه گذاری عالی را به متقاضیان ارائه می دهد.

 

خدمات مجموعه ما برای قبرس شمالی

 • مشاوره صادقانه در زمینه خرید بهترین املاک با توجه به ملاک های شما
 • خرید بدون واسطه و مستقیم از شرکت های سازنده
 • دارای نمایندگی رسمی از معتبر ترین شرکت های ساختمانی و فراهم کردن بهترین شرایط معاملاتی
 • حضور مشاوران در دفاتر ایران و قبرس
 • انجام کلیه امور مربوط به اخذ اقامت دائم خانوادگی و ثبت سند ملک
 • ارائه پیشنهادات ویژه (همراهی متقاضی جهت بازدید از کشور قبرس، پروژه های ساختمانی، مدارس و دانشگاه ها و… )
 • فروش ملک با گارانتی فروش و اجاره در صورت تمایل