راه های دریافت اقامت یونان

 1. مهاجرت به یونان با تمکن مالی FIP

اخذ اقامت بلند مدت اروپا از طریق تمکن مالی یکی از بهترین راههای مهاجرت به اروپا می باشد. از بین کشورهای اروپایی، اسپانیا، اتریش فرانسه و یونان، از طریق اثبات تمکن مالی، بدون کار درکشور مقصد و مبدا به متقاضیان مهاجرت به اروپا، اقامت بلند مدت اروپا را اعطا می کنند.

شرایط اخذ اقامت تمکن مالی یونان

متقاضی اخذ اقامت تمکن مالی یونان، علاوه بر اثبات دارایی های خود در ایران و یا کشور مبدا، نیاز به داشتن حساب بانکی معتبر و اثبات داشتن درآمد کافی در هر دو کشور بدون انجام کار را دارد. در واقع اقامت تمکن مالی یونان، به این دلیل به متقاضی و همراهان وی اعطا می شود که رونقی در کشور مقصد که یونان می باشد ایجاد شود و شخص دارنده اقامت تمکن مالی یونان با ورود به کشور یونان و اجاره یا خرید ملک و یا زندگی کوتاه مدت در یونان، برای اقتصاد این کشور سودآوری داشته باشد. در غیر این صورت ویزای تمکن مالی یونان و یا اقامت تمکن مالی یونان، توجیهی برای صدور ندارد. شرایط متقاضی، داشتن درآمد کافی برای زندگی دریونان، بدون کارکردن، داشتن مدارک ثابت کننده مالکیت، و شغلی می باشد. علاوه بر موارد پیش گفته، اثبات موارد زیر نیز شرط صدور مجوز اقامت تمکن مالی یونان، می باشد.

 1. دارابودن درآمد ماهیانه ۲۰۰۰هزار یورو برای متقاضی و ۵۰۰یورو به ازاء هر یک از اعضای خانواده که لازم است جمع مبالغ مذکور به مدت دو سال آینده، در هنگام درخواست در حساب متقاضی موجود باشد.
 2. ارایه گواهی عدم سوء پیشینه برای همه اعضای خانواده.
 3. سند مالکیت به نام متقاضی یا همسر و متقاضی.
 4. گواهی سود سپرده سهام یا سپرده بانکی یا اجاره نامه املاک و مستغلات.
 5. مدارک شغلی و یا شناسایی که نسبت اعضای خانواده را اثبات نماید.

مزایای اخذ اقامت تمکن مالی یونان

 1. یکی از سریع ترین و ساده ترین روش های اخذ اقامت اروپا
 2. عدم نیاز به ارائه مدرک زبان و عدم محدودیت سنی
 3. نیاز به مبلغ سرمایه گذاری کمتر، نسبت به سایر کشورهای اروپایی.
 4. عدم نیاز به حضور و اقامت در یونان.
 5. اخذ اقامت بلند مدت اتحادیه اروپا و مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه ممکن.
 6. پس از دریافت اقامت یونان، نیازی به اجاره کردن ملک در این کشور نیست ( موسسه وِرنا ویزا پکیج کامل اقامتی به شما ارائه می کند که شامل آدرس قانونی نیز می باشد)
 7. ورود آزادانه به سایر کشورهای حوزه شنگن و اقامت در کشورهای اروپایی.
 8. معافیت از پرداخت مالیات سالانه
 9. استفاده از بیمه درمانی در اروپا
 10. تحصیل رایگان فرزندان در مدارس و دانشگاههای دولتی یونان.
 11. سهولت دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله آمریکا، کانادا و انگلستان

راههای اثبات درآمد کافی جهت اخذ اقامت تمکن مالی یونان

برای اثبات داشتن درآمد کافی که برای متقاضی اصلی ۲۰۰۰ یورو و برای همسر ۲۰ درصد مازاد بر این مبلغ می باشد، لازم است اجاره نامه معتبری که بیانگر کسب درآمد از طریق دریافت اجاره املاک و مستغلات است، گواهی سود سهام، گوهای سود بانکی سپرده و یا حقوق بازنشستگی به مدارک ضمیمه شود. استخدام در یونان و یا اخذ و کاریابی در یونان با ویزای تمکن مالی یونان، امکان پذیر نیست و به همین دلیل، نیاز به ارایه مدارکی دال بر داشتن تمکن مالی کافی مورد نیاز است. اما شخص دارنده اقامت تمکن مالی یونان، می تواند از طریق ثبت شرکت در یونان و یا کارآفرینی در یونان، به صورت خویش فرما و یا سرمایه گذار، درآمد داشته باشد و این مطلب منافاتی با کار در یونان ندارد.

زمان تقریبی پروسه تمکن مالی

۴ ماه