فرایند کسب اقامت دائم اسلواکی

اخذ اقامت یک ساله برای سرپرست خانواده از زمان تحویل کلیه‌ی مدارک حدودا دو تا سه ماه به طول می‌انجامد و این روند برای دیگر اعضای خانواده نیز دو تا سه ماه پس از اخذ اقامت سرپرست خانواده به طول می‌انجامد.

متقاضیان اخذ  اقامت یک ساله، می‌بایست چهار سال پیاپی اقدام به تمدید کارت اقامت خود نمایند. به این ترتیب که هر ساله مدارکی جهت اثبات فعالیت تجاری با شرکتی که به ثبت رسانده‌اند، ارائه دهند (که این مهم با یاری و مشاوره‌ی ما به متقاضیان انجام می پذیرد)

پس از ۵ سال آنها اقامت دائم اسلواکی را دریافت خواهند کرد. بدین معنی که به صورت مادام العمر از مزایای این اقامت دائم برخوردار خواهند شد و دیگر نیازی به تمدید هر ساله نیست.

در صورتی که متقاضی تمایل به دریافت پاسپورت کشور اسلواکی داشته باشد می‌بایست پس از مدت پنج سال در یک آزمون که شامل چند سوال تاریخی و سیاسی در مورد کشور اسلواکی می باشد شرکت نموده .       (ضمناً ما نیز این آمادگی را داریم که از قبل پرسش ها و پاسخ آنها را در اختیار متقاضیان قرار دهیم)

حضور در اسلواکی بعد از دریافت کارت اقامت یک ساله:

متقاضیان اخذ اقامت دائم در اسلواکی چنانچه تمایل به اقامت دائمی در این کشور را ندارند و صرفا می‌خواهند از مزایای آن بهرمند شوند می بایست پس از اخذ کارت اقامت یک ساله تا زمانی که اقامت دائم اسلواکی را دریافت نکرده اند، حداقل یک بار در سال به این کشور سفر داشته باشند.

اجازه‌ی کار و ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی :

متقاضیان اخذ اقامت اسلواکی از زمان دریافت کارت اقامت یک ساله‌، در تمام محدوده‌ی شینگن اجازه کار و فعالیت اقتصادی دارند و حتی می توانند در دیگر کشورهای عضو “شینگن” زندگی و کار کنند. ضمناً برای آنان شرکتی در اسلواکی توسط ما به ثبت خواهد رسید و با این شرکت در صورت تمایل می توانند فعالیت های نامحدود اقتصادی داشته باشند. بنابراین با دریافت کارت اقامت اسلواکی، متقاضیان می توانند از مزایای شهروندی اسلواکی و اتحادیه اروپا از قبیل سفر به کلیه کشورهای محدوده‌ی شینگن، کار، تحصیل، سرمایه گذاری و زندگی بهره مند گردند. ضمناً متقاضیانی که دارای گذرنامه‌ی کشور اسلواکی باشند می توانند آزادانه و بدون اخذ روادید به دهها کشور از جمله آمریکا، کانادا، انگلستان و … سفر کنند.

نحوه‌ی حضور متقاضی در اسلواکی:

اخذ ویزای اولیه جهت حضور الزامی متقاضی در اسلواکی  به عهده‌ی وی می باشد. متقاضی می‌بایست در موعد مقرر نسبت به دریافت ویزای شینگن از کشورهای عضو محدوده‌ی شینگن (به جز اسلواکی) اقدام نماید. (افرادی که می‌خواهند تقاضای ویزای دائم جهت سرمایه گذاری و … در اسلواکی نمایند نباید برای اولین بار با ویزای توریستی وارد اسلواکی شوند. بنابراین بهتر است جهت اولین ورود به کشور اسلواکی از یکی دیگر از کشورهای محدود‌ی شینگن ویزا دریافت نمایند و به این کشور سفر کنند)