خبر فوری: اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) دسته بندی های انتخابی جدیدی را برای داوطلبان برنامه اکسپرس انتری اعلام کرد.
خرداد ۱۱, ۱۴۰۲
برنامه حمایت خانوادگی کانادا
تیر ۳۱, ۱۴۰۲
نمایش همه

راهنمای اجاره آپارتمان در کانادا

چگونه اولین آپارتمان خود را در کانادا اجاره کنیم؟

بسیاری از تازه واردان به کانادا اجاره مسکن را در مقابل خرید ملک پس از ورود به این کشور انتخاب می کنند. پیدا کردن یک خانه جدید می تواند استرس زا باشد، بنابراین در این مقاله اصول اولیه اجاره آپارتمان در کانادا را شرح می دهیم.

 

چگونه مورد اجاره خود را پیدا کنید

شما می توانید از طریق روش های مختلف آنلاین و حضوری، موارد اجاره آپارتمان را به تنهایی جستجو کنید. سایت هایی مانند Condos.ca، Padmapper و Zumper اقامتگاه های موجود در محله های مختلف و با لیست قیمت را به شما نشان می دهند. همچنین می توانید یک مشاور املاک مراجعه کنید که از شما در یافتن مکان حمایت می کند.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای یافتن مسکن اجاره‌ای، بازدید از منطقه‌ای است که می‌خواهید زندگی کنید و به دنبال تابلوهای «برای اجاره» در خانه‌ها یا ساختمان‌ها بگردید. سپس می توانید با شماره تلفن ارائه شده تماس بگیرید یا از مدیر ساختمان در مورد گزینه های اجاره سوال کنید.

مهم است که در نظر بگیرید که در کجا می خواهید زندگی کنید. برخی از فاکتورهای انتخاب محل سکونت عبارتند از میانگین هزینه های اجاره در یک منطقه خاص، گزینه های حمل و نقل عمومی، زمان رفت و آمد، نزدیکی به مدارس، محل کار شما، فروشگاه های مواد غذایی و غیره، میزان پارکینگ و جرم و جنایت.

مدارک ضروری جهت اجاره ملک

برای اینکه بتوانید مکانی در کانادا اجاره کنید، باید مدارک خاصی را ارائه دهید تا ثابت کنید که توانایی پرداخت اجاره را دارید و اجاره های خود را به موقع پرداخت می کنید. صاحبخانه ممکن است مدارک زیر را درخواست کند:

نامه استخدامی با مشخصات حقوق و دستمزد شما

یک گزارش اعتباری

مراجع (یعنی از صاحبخانه های قبلی)

اظهارات بانک

فتوکپی شناسنامه ها

ممکن است فراهم کردن این مدارک پس از مهاجرت به کانادا دشوار باشد. با این حال، چند گزینه یا نکته وجود دارد که به شما کمک می کند یک واحد اجاره ای،  بدون سابقه اعتباری یا نامه شغلی پیدا کنید.

نکاتی برای یافتن آپارتمان اجاره ای

اگر هنوز شغلی پیدا نکرده‌اید، نشان دادن بودجه کافی که بیش از چند ماه اجاره را پوشش می‌دهد احتمالاً به پرونده شما کمک خواهد کرد. این قابلیت اطمینان شما را به عنوان مستاجر نشان می دهد. شما می توانید با بانک خود صحبت کنید تا بتواند نامه ای ارائه دهد که نشان می دهد وجوه لازم برای پرداخت اجاره را دارید.

گزینه دیگر یافتن ضامن یا امضاکننده است. ضامن یا مشترک امضا کننده کسی است که می پذیرد در صورت ناتوانی شما اجاره را از طرف شما بپردازد. ضامن بودن یا امضاء کننده از نظر قانونی الزام آور است و معمولاً خانواده یا دوستان نزدیک در این زمینه به شما کمک خواهند کرد.

هر استان دستورالعمل‌های قانونی در مورد سپرده‌های اجاره دارد که مستاجر باید قبل از نقل مکان آن را بپردازد. به عنوان مثال، در انتاریو، اجاره‌کنندگان موظفند اجاره ماه اول و آخر را بپردازند. اگر مدارک مهمی مانند نامه کاریابی را از دست دادید، می توانید چند ماه دیگر اجاره را از قبل ارائه دهید، که می تواند صاحبخانه را تشویق کند که درخواست اجاره شما را نسبت به شخص دیگری بپذیرد. با این حال، صاحبخانه مجاز به درخواست این نوع پول از قبل نیست و این کاملاً به شما بستگی دارد.

توجه به این نکته ضروری است که مالکان مجاز به درخواست شماره بیمه اجتماعی (SIN) از شما نیستند. علاوه بر این، آنها نمی توانند در مورد سابقه اخلاقی، مذهب، وضعیت تاهل یا ترجیحات جنسی شما پرس و جو کنند.

همچنین می توانید به دنبال اجاره آپارتمان با مالکیت فردی یا زیرزمین باشید. آپارتمان هایی که در مالکیت یک صاحبخانه شخصی در مقابل یک شرکت مدیریت املاک هستند ممکن است روند درخواست بسیار ساده تری داشته باشند. برای آپارتمان های واقع در ساختمان های اجاره ای بزرگ، این روند می تواند از نظر اعتبار و تأیید اشتغال بسیار سخت باشد. مالکان فردی ممکن است در مورد وضعیت شما انعطاف پذیرتر باشند.

امضای قرارداد اجاره

اجاره نامه یک سند قانونی است که شرایطی را که شما و صاحبخانه با آن موافقت کرده اید را توصیف می کند. مواردی که معمولا در اجاره نامه ذکر می شود به شرح زیر است:

  • مبلغ اجاره ای که باید هر ماه بپردازید
  • نحوه پرداخت اجاره بها در هر ماه (یعنی از طریق چک، سپرده مستقیم)
  • تاریخ های اجاره شما
  • قوانین مربوط به اجاره (به عنوان مثال سیگار کشیدن، حیوانات خانگی)
  • شرایط خاتمه یا لغو اجاره نامه
  • شرایط اجاره فرعی
  • چه تعمیراتی به عهده شماست
  • در پایان اجاره شما چه اتفاقی می افتد

از آنجایی که اجاره نامه یک سند الزام آور قانونی است، قبل از امضا باید مطمئن شوید که آن را به طور کامل درک کرده اید.

هنگامی که اجاره نامه را امضا کردید، ممکن است لازم باشد خدماتی مانند آب را از مستاجران گذشته یا صاحبخانه به نام خود منتقل کنید. در نهایت، با دریافت کلید، می توانید به خانه جدید خود نقل مکان کنید.

جهت ارزیابی دقیق شرایط خود جهت مهاجرت با ما تماس گرفته و یا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمائید .

 

 

error: Content is protected !!