گلدن ویزای پرتغال

گلدن ویزا (Golden Visa) چه نوع ویزایی است؟

گلدن ویزا یا ویزای طلایی یکی از انواع روش های دریافت اقامت در اروپا است . با استفاده از این ویزا فرد امکان سرمایه گذاری در کشور مقصد و دریافت امتیازات شهروندی را به دست می آورد. گلدن ویزا به شهروندان خارجی این امکان را می دهد که بطور دائمی به اروپا مهاجرت کنند و اقامت دائم اروپا را به دست بیاورند. خرید ملک، خرید اوراق قرضه دولتی، کمک مالی و یا ایجاد شغل از روش های سرمایه گذاری پیشنهادی برنامه گلدن ویزا می باشند. با اخذ گلدن ویزا می توانید آزادانه به تمام کشورهای عضو شنگن و همچنین کشورهای کرواسی، رومانی، بلغارستان، صربستان و قبرس که خارج از حوزه شنگن هستند سفر کنید. گلدن ویزا در ابتدا فقط اقامت را ارائه می دهد. برای تبدیل شدن به یک شهروند اتحادیه اروپا، باید حداقل ۵ سال از اقامت شما بگذرد و سپس برای شهروندی اقدام نمائید.

به منظور اخذ گلدن ویزا در این کشور ها، شما می توانید در ابتدا درخواست ویزای کوتاه مدت تایپ C و یا ویزای بلند مدت تایپ D را بدهید. اگر شما تمایل به اقامت بیش از ۳ ماه در حوزه شنگن ندارید، می توانید درخواست ویزای کوتاه مدت مولتی ۹۰ روزه بدهید.

گلدن ویزا پرتغال

یکی از راه های مناسب و مقرون به صرفه برای اخذ اقامت پرتغال، اخذ گلدن ویزا پرتغال از طریق خرید ملک می باشد چرا که از طریق خرید ملک می توان اقامت کسب نمود و برخلاف سایر روش های سرمایه گذاری نیازی به تهیه ملک جداگانه ندارد. سرمایه گذاری در پرتغال از طریق گلدن ویزا پرتغال – اخذ اقامت طلایی پرتغال از طریق خرید ملک به سه روش و با سه مبلغ امکان پذیر می باشد. این روش ها شامل سرمایه گذاری ۲۸۰ هزار یورویی، سرمایه گذاری ۳۵۰ هزار یورویی و سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار یورویی می باشد. روش اقامت تمکن مالی پرتغال نیز یکی از روش های دریافت اقامت می باشد. خرید ملک در پرتغال نه تنها منجر به دریافت اقامت دائم و در نهایت پاسپورت یک کشور معتبر در اتحادیه اروپا خواهد شد، بلکه پس از ۵ سال امکان فروش ملک و دریافت اصل پول با سود وجود دارد و طی ۵ سال نیز اجاره ملک و دریافت سود کافی امکان پذیر خواهد بود.

روش سرمایه گذاری به مبلغ ۲۸۰ هزار یورو

این نوع سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در مناطقی با تراکم کم در کشور پرتغال می باشد که این مناطق باید دارای میانگین جمعیتی کمتر از ۱۰۰ نفر در هر کیلومتر مربع در شهر مورد نظر باشند تا شامل گلدن ویزای پرتغال شوند. از جمله مناطق واجد شرایط می توان به شمال لیسبون، آلگارو و برخی جزایر پرتغال اشاره نمود. این ویزا مناسب افرادی است که سرمایه آنها به ۵۰۰ هزار یورو نرسیده و یا قصد خرید خانه قدیمی و بازسازی آن را ندارند. خرید ملک در پرتغال با این محدوده قیمتی توصیه نخواهد شد چرا که ممکن است کمتر به اجاره برود. به این معنا که اصولاً املاک در نواحی کم جمعیت و کم تراکم به نسبت پایتخت و مناطق توریستی در کوتاه مدت با افزایش قیمت آنچنانی مواجه نخواهند شد. در نتیجه مناسب تر به نظر می رسد که فرد سرمایه گذار در کنار دریافت اقامت و تابعیت برای خود و خانواده با صرف هزینه بیشتر در بلند مدت به سودآوری قابل توجهی دست پیدا کند.

روش سرمایه گذاری به مبلغ ۳۵۰ هزار یورو

این نوع سرمایه گذاری از طریق سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلاتی که نیاز به نوسازی دارد به میزان ۳۵۰ هزار یورو امکان پذیر است. با این مبلغ شما فرصتی برای سرمایه گذاری در پروژه های نوسازی خواهید داشت. به این معنا که ساختمانی را با قدمتی بیش از ۳۰ سال خریداری می نمایید که طی این بازه زمانی مورد ترمیم و مرمت قرار نگرفته اند. این املاک در مناطقی همانند پایتخت پرتغال لیسبون و شهرهای توریستی آن همانند پورتو قرار دارند و از طرف دولت پرتغال معرفی و تایید خواهند شد.

روش سرمایه گذاری به مبلغ ۵۰۰ هزار یورو

حداکثر سرمایه گذاری ۵۰۰.۰۰۰ یورو است که می تواند برای هر نوع ملک اعم از آپارتمانی یا ویلایی و در هر کجای کشور پرتغال به جز لیسبون و پورتو هزینه شود. این املاک نوساز بوده و با اجاره دادن آن به خصوص در فصل های پر تردد سال به توریست ها می توانید سود قابل توجهی را  به دست آورید.

شرایط لازم متقاضی برای گلدن ویزا پرتغال

  • متقاضی باید سالانه ۷ روز در پرتغال حضور داشته باشد.
  • سرمایه گذاری باید به مدت ۵ سال حفظ شود.
  • متقاضی نباید در هیچ جای دنیا سابقه کیفری و سو پیشینه داشته باشد.

مزایای گلدن ویزای پرتغال

  • سرمایه گذاری امن
  • سفر آزادانه به کشورهای آمریکا، کانادا، انگلستان، استرالیا بعد از دریافت پاسپورت پرتغال
  • امکان سفر در کلیه کشورهای شنگن بدون نیاز به ویزا
  • امکان اقامت برای اعضای خانواده
  • اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال پس از ۵ سال
  • اخذ تابعیت و پاسپورت کشور پرتغال بعد از ۱ سال برای نوزاد متولد شده در پرتغال
  • امکان ثبت شرکت و تجارت در بازارهای درجه یک جهانی

 

جهت ارزیابی رایگان شرایط خود لطفا فرم زیر را تکمیل نمائید. 

فرم ارزیابی رایگان ویزاهای تجاری اروپا

فرم ارزیابی رایگان ویزاهای تجاری اروپا

"*" indicates required fields

 

 

 

روش های اخذ اقامت کشور پرتغال

روش های اخذ اقامت یونان

روش های اخذ اقامت کشور فرانسه

برنامه مهاجرت تجاری International Mobility Program یا روشIMP کانادا

 

ویزای عمان