ایالت نوااسکوشیا کانادا

فرود و استقرار در نوا اسکوشیا
آخرین به روز رسانی: ۱۹ جولای ۲۰۲۳
مستقر در نوا اسکوشیا
آیا زمانی که به کانادا مهاجرت می کنید، قصد اقامت در نوا اسکوشیا را دارید؟
آیا قبلاً تصمیم به اقامت در نوا اسکوشیا گرفته اید و می خواهید در مورد این استان بیشتر بدانید؟ از این راهنمای CanadaVisa استفاده کنید تا در مورد ۱۰ موضوع مهم متمرکز بر سکونتگاه از جمله مسکن، مراقبت های بهداشتی استانی و آب و هوا در این استان دشتی، تنها منطقه کانادا که تقریباً به طور کامل توسط آب احاطه شده است، بیاموزید.

بررسی اجمالی
این راهنما با بحث در مورد برخی از مزایای منحصربه‌فرد که تنها با اقامت در نوا اسکوشیا به دست می‌آید آغاز می‌شود. به عنوان مثال، این راهنما مواردی را که نوا اسکوشیا را به یکی از بهترین استان‌ها برای تشکیل خانواده تبدیل می‌کند، پوشش می‌دهد و هزینه‌های پایین زندگی آن را برای مهاجرانی که قصد اقامت در آنجا را انتخاب می‌کنند، نشان می‌دهد.

به دنبال این بخش از راهنمای ما، CanadaVisa به کاوش در مناطق خاصی از سکونت در نوا اسکوشیا ادامه خواهد داد تا به خوانندگان ایده بهتری درباره زندگی در آنجا ارائه دهد. دربرگیرنده ۱۰ موضوع زیر – مسکن، رفت و آمد، اشتغال، مراقبت های بهداشتی، آموزش، آب و هوا، خدمات اضطراری، خدمات تازه واردان، مالیات و تفریح/تفریح – این صفحه به شما کمک می کند تا همه چیزهایی را که باید بدانید هنگام تصمیم گیری در مورد محل اقامت ( یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد جایی که قبلاً قصد اقامت در آن را دارید) به عنوان یک تازه وارد به این کشور.

مزایای زندگی در نوا اسکوشیا چیست؟
دو مزیت قابل توجه مهاجرت به نوا اسکوشیا هزینه پایین زندگی و مناسب بودن این استان به عنوان مکانی برای تشکیل خانواده در کانادا است.

در مقایسه با بسیاری از استان های بزرگتر کانادا، نوا اسکوشیا هزینه زندگی بسیار مقرون به صرفه تری دارد. به عنوان مثال، استان‌های کلان‌شهری بیشتری مانند کبک، بریتیش کلمبیا و انتاریو از مهاجران و شهروندان فعلی می‌خواهند دستمزدی بسیار بالاتر از آنچه در نوا اسکوشیا لازم است برای زندگی راحت دریافت کنند.

با توجه به هزینه ارزان‌تر زندگی در نوا اسکوشیا در مقایسه با استان‌های مقصد معروف‌تر کانادا، این استان همچنین یکی از امن‌ترین و ایده‌آل‌ترین مکان‌های کانادا برای تشکیل خانواده است. نوا اسکوشیا تا حد زیادی به دلیل جوامع کوچک مناسب خانواده، کاهش زمان رفت و آمد و محیط های صمیمی تر، یکی از استان های ایده آل کانادا برای تازه واردانی است که به دنبال تشکیل خانواده به دور از شلوغی و شلوغی زندگی معمولی شهری هستند.

مسکن در نوا اسکوشیا
نوا اسکوشیا در مقایسه با سایر نقاط کانادا، بازار مسکن کمتر از حد متوسط دارد. این عمدتاً به این دلیل است که نوا اسکوشیا از نظر اندازه جمعیت در بین ۱۰ استان کانادا با بیش از ۱٫۰۳ میلیون نفر در رتبه هفتم قرار دارد.

این احتمال وجود دارد که تازه واردان به این استان پس از نقل مکان به نوا اسکوشیا، روی اجاره یک ملک مسکونی تمرکز کنند. همانطور که در هر بخش از کانادا وجود دارد، لیست موجود انواع املاک بر اساس دو عامل اصلی متفاوت است: جامعه ای که برای اقامت در آن انتخاب می کنید و تعداد افراد خانواده شما. این دو عامل بر قیمتی که تازه واردان برای اجاره ملک در این استان می پردازند نیز تاثیر خواهد داشت.

این گزارش اجاره ملی rentals.ca میانگین هزینه‌های اجاره واحدهای یک و دو خوابه را در شهرهای مختلف سراسر کشور، از جمله بزرگترین شهر نوا اسکوشیا – هالیفاکس، نشان می‌دهد.

از آنجایی که اکثر تازه واردان به کانادا به احتمال زیاد در دو یا سه منطقه بزرگ سرشماری شهری (CMA) در یک استان یا قلمرو معین ساکن می شوند، شایان ذکر است که دولت کانادا تنها یک CMA را در کل نوا اسکوشیا شناسایی می کند. آن CMA هالیفاکس است که جمعیت آن بیش از ۴۸۰۰۰۰ نفر تخمین زده می شود.

منابعی برای کمک به شما در یافتن مسکن در نوا اسکوشیا

برنامه ها و منابع دولت نوا اسکوشیا: https://housing.novascotia.ca/programs-and-services

دولت نوا اسکوشیا: https://novascotiaimmigration.com/live-here/housing/

رفت و آمد در نوا اسکوشیا
نوا اسکوشیا یک فرودگاه بین المللی دارد که در پایتخت شهر هالیفاکس واقع شده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد روند ورود به کانادا از طریق این فرودگاه یا هر یک از بیش از ۱۵ فرودگاه بین المللی دیگر کانادا، لطفاً از صفحه CanadaVisa در ورود به کانادا دیدن کنید.

اکثر ساکنان (بیش از ۷۰٪) تنها CMA نوا اسکوشیا، مرکز استان هالیفاکس، دسترسی آسان به حمل و نقل عمومی در جامعه خود دارند.

توجه: طبق آمار کانادا، این رقم به عنوان تعداد افرادی که در CMA زندگی می کنند که کمتر از نیم کیلومتر (۵۰۰ متر) از یک نقطه دسترسی حمل و نقل عمومی زندگی می کنند، تعریف می شود.

این بدان معنی است که اکثر ساکنان بزرگترین شهر نوا اسکوشیا می توانند به راحتی به اتوبوس یا سایر وسایل حمل و نقل عمومی دسترسی داشته باشند.

با وجود این، همانطور که در اکثر CMA های کانادایی وجود دارد، اکثریت مردمی که در هالیفاکس زندگی می کنند ترجیح می دهند با ماشین، ون یا کامیون رفت و آمد کنند. در واقع، این موضوع در مورد بیش از چهار پنجم کل ساکنان هالیفاکس (بیش از ۱۳۰۰۰۰ نفر) صادق است.

با این وجود، ساکنان هالیفاکس که استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را انتخاب می کنند، می توانند به زیرساخت های ایجاد شده توسط هالیفاکس ترانزیت – که شامل شبکه ای از اتوبوس ها و کشتی ها است – برای حرکت در شهر تکیه کنند.

دریافت گواهینامه رانندگی نوا اسکوشیا

برای تازه واردان مقیم نوا اسکوشیا که هنوز ترجیح می دهند برای حرکت در سراسر جامعه و استان خود رانندگی کنند، مهم است که بدانند همه اپراتورهای وسایل نقلیه موتوری باید حداقل ۱۶ سال سن داشته باشند. آنها همچنین باید دارای مجوز معتبر صادر شده توسط دولت، پوشش بیمه معتبر باشند و همیشه هنگام پشت فرمان مالکیت خود را با خود داشته باشند.

توجه: افراد تازه وارد به نوا اسکوشیا می توانند با استفاده از گواهینامه رانندگی که در کشور خود به دست آورده اند به مدت ۹۰ روز یک وسیله نقلیه موتوری را اداره کنند. در طول این مدت، دولت کانادا همچنین توصیه می کند که افراد تازه وارد به کانادا برای دریافت، دریافت و داشتن مجوز بین المللی رانندگی (IDP) همیشه همراه خود باشند.

پس از اتمام این ۹۰ روز، افراد تازه وارد به این استان باید برای ادامه کار با وسیله نقلیه موتوری، برای دریافت گواهینامه رانندگی از دولت نوا اسکوشیا درخواست دهند و دریافت کنند. برای انجام این کار، یا باید گواهینامه رانندگی را به طور کامل دریافت کنید یا فرآیند تکمیل مبادله گواهینامه رانندگی در نوا اسکوشیا را طی کنید (اطلاعات بیشتر با کلیک بر روی این لینک در دسترس است).

مهم: همه تازه واردان به کانادا واجد شرایط مبادله گواهینامه رانندگی در نوا اسکوشیا نیستند، زیرا هر استان/منطقه دارای مجموعه کشورهایی است که دولت با آنها موافقت نامه های صدور مجوز متقابل دارد. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت دولت مراجعه کنید.

اخذ گواهینامه رانندگی در نوا اسکوشیا با سایر نقاط کانادا کمی متفاوت است. این به این دلیل است که “در نوا اسکوشیا، رانندگان بر اساس نوع(های) وسیله نقلیه(هایی) که واجد شرایط رانندگی هستند، مجوز می گیرند.” به عبارت دیگر، این استان دارای هشت کلاس مختلف گواهینامه رانندگی برای ساکنین بسته به نوع وسیله نقلیه ای است که می خواهند رانندگی کنند.

با این حال، به طور کلی، فرآیند صدور مجوز نوا اسکوشیا شامل سه مرحله کلی است که در زیر ذکر شده است:

یادگیرنده، که گاهی اوقات مبتدی نامیده می شود (به مجوز یادگیرنده مراجعه کنید)
دارای گواهینامه جدید (به گواهینامه رانندگی با گواهینامه جدید مراجعه کنید)
فرد محدود
برای اطلاعات بیشتر در مورد رانندگی در این استان، لطفاً به این لینک از دولت نوا اسکوشیا مراجعه کنید.

تازه واردان به کانادا که به دنبال اطلاعات کلی در مورد رانندگی ماشین، دریافت بیمه، اجاره در مقابل خرید ماشین و موارد دیگر هستند، می توانند به صفحه کانادا ویزا ما به نام رانندگی در کانادا به عنوان یک تازه وارد مراجعه کنند.

استخدام در نوا اسکوشیا
در سراسر نوا اسکوشیا، بخش‌های زیر سه صنعت بزرگ را از نظر اشتغال در این استان نشان می‌دهند:

مشاغل تجاری
بهداشت و درمان و کمک های اجتماعی
خدمات آموزشی
پاراگراف های بعدی اطلاعات مهمی را در مورد سه صنعت بزرگ اشتغال نوا اسکوشیا ارائه می دهد.

مشاغل تجاری که بیش از ۷۵۰۰۰ ساکن در سراسر نوا اسکوشیا را استخدام می کنند، مشاغلی هستند که صنایع عمده فروشی و خرده فروشی را در بر می گیرند. به عبارت دیگر، در این مشاغل، کارمندان کالاها را به مقدار زیاد (یا عمده) می خرند و برای فروش آن ها به مقدار کمتری می چرخند. تفاوت اصلی بین تاجران عمده فروشی و خرده فروشان در این است که تاجران عمده فروشی کالاهای خریداری شده خود را به صورت عمده به سایر مشاغل و/یا عمده فروشان می فروشند در حالی که کسانی که در موقعیت های خرده فروشی هستند تا حد زیادی بر فروش مستقیم به مصرف کننده تمرکز می کنند. در هر صورت، افرادی که در مشاغل تجاری کار می کنند می توانند در صنایع مختلف از جمله خواربار فروشی، الکترونیک و کالاهای خانگی این کار را انجام دهند.

درک صنعت بهداشت و کمک های اجتماعی ساده است. برای بیش از ۷۰۰۰۰ نوااسکوتیایی که به عنوان پزشک، پرستار، کارمند مراقبت اجتماعی یا متخصص سلامت روان (در میان بسیاری از عناوین دیگر) شاغل هستند، آنها از طریق کار خود در این بخش نقش کلیدی در امرار معاش همه افراد تحت مراقبت خود دارند. همه این متخصصان پزشکی برای قوی، شاد و سالم نگه‌داشتن جوامع خود حیاتی هستند، به این معنی که نمی‌توان نقشی را که در کمک به نوااسکوتی‌ها – و کانادایی‌ها در سراسر کشور ایفا می‌کنند – دست کم گرفت.

همانطور که کانادایی ها به نقشی که کارگران در بخش بهداشت و کمک های اجتماعی ایفا می کنند، تکیه می کنند، کانادایی ها نیز برای ایفای نقش خود در رشد و توسعه جامعه کانادا به کارمندان صنعت خدمات آموزشی متکی هستند. این امر به ویژه در نوا اسکوشیا صادق است، جایی که بیش از ۴۳۰۰۰ نفر در این استان در مشاغل مختلف از معلمان و مشاوران راهنمایی گرفته تا مدیران و فوق‌العاده‌ها کار می‌کنند.

منابعی برای کمک به شما در یافتن شغل در نوا اسکوشیا

صفحه مشاغل کاوش توسط دولت نوا اسکوشیا: https://explorecareers.novascotia.ca/

Career Beacon: https://www.careerbeacon.com/

مراقبت های بهداشتی در نوا اسکوشیا
تازه واردان به کانادا که در نوا اسکوشیا مستقر می شوند می توانند پس از سه ماه اقامت در استان به پوشش رایگان مراقبت های بهداشتی استانی دسترسی داشته باشند. این بدان معناست که پس از سه ماه زندگی در نوا اسکوشیا، هر کسی که دارای کارت بهداشتی معتبر صادر شده توسط دولت باشد، می‌تواند مراقبت‌های بهداشتی رایگان دریافت کند، که از طریق مدل معروف مراقبت‌های بهداشتی جهانی کانادا انجام می‌شود. از طریق این مدل، کانادایی‌ها از هزینه‌های پرداختی برای اکثر خدمات و اقلام مراقبت‌های بهداشتی اجتناب می‌کنند، زیرا این سیستم به طور مشترک از طریق مالیات مصرف‌کننده تامین می‌شود.

توجه: برخی از داروها (مثلاً داروهای نسخه ای) و درمان ها باید از جیب گیرنده پرداخت شود.

برای دریافت کارت سلامت در نوا اسکوشیا، افراد تازه وارد به این استان ابتدا باید با بخش بیمه خدمات پزشکی (MSI) دولت نوا اسکوشیا تماس بگیرند تا مراحل درخواست را آغاز کنند.

بخشی از این فرآیند درخواست شامل اثبات وضعیت شهروندی / مهاجرت کانادا و اقامت در این استان است. برای انجام این کار، مهاجران به استان باید هر یک از مدارک موجود در لیست اسنادی را که دولت نوا اسکوشیا آن را قابل قبول می داند، به MSI ارائه دهند. لیست مدارک قابل قبول برای هر دو مورد در این لینک موجود است که در آن می توانید جزئیات کاملی از مراحل ثبت نام کارت سلامت استان را نیز مشاهده کنید.

هنگامی که هر یک از ساکنان واجد شرایط در نوا اسکوشیا کارت سلامت خود را دریافت می کنند، می توانند تحت برنامه مراقبت های بهداشتی استان تحت درمان قرار گیرند. توجه به این نکته ضروری است که هر استان به طور جداگانه تصمیم می گیرد که چه خدماتی از طریق بسته بیمه مراقبت های بهداشتی عمومی ارائه می شود.

طرح مراقبت های بهداشتی استانی نوا اسکوشیا خدمات پزشکی زیر را پوشش می دهد.

درمان اعتیاد
مراقبت های مداوم (پرستاری، حمایت در منزل و غیره)
خدمات پزشک
خدمات بیمارستانی
خدمات بینایی سنجی (زیر نه سال و بالای ۶۵ سال)
هزینه آمبولانس
جراحی های دندانپزشکی در بیمارستان
پیشگیری از عفونت
خدمات بهداشت روان
اطلاعات بیشتر را می توانید در لینک های زیر بیابید:

فرم ها و اطلاعات MSI
اطلاعات تماس MSI
مهم: دولت کانادا توصیه می کند که همه ساکنان نوا اسکوشیا بیمه درمانی خصوصی را در کنار پوشش مراقبت های بهداشتی عمومی ارائه شده توسط استان/منطقه محل اقامتشان خریداری کنند. تا حدی به دلیل دوره انتظار تحمیل شده برای واجد شرایط بودن بیمه سلامت عمومی و نیاز به خدماتی که تحت پوشش مراقبت های بهداشتی استانی نیستند، پوشش مراقبت های بهداشتی خصوصی اغلب برای کانادایی ها ضروری است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت های بهداشتی در کانادا، از جمله نحوه دریافت یک پزشک خانواده، لطفاً به دریافت مراقبت های بهداشتی در کانادا: راهنمای تازه واردان مراجعه کنید.

تحصیل در نوا اسکوشیا
شرکت اجباری در سیستم آموزشی کانادا مستلزم آن است که کودکان، از جمله کودکان تازه وارد به کانادا، مدرسه را در نوا اسکوشیا در حدود سن شش سالگی شروع کنند.

در ادامه به بررسی اجمالی آموزش بین مهدکودک و پایه دوازدهم و همچنین تحصیلات پس از متوسطه در استان می پردازیم.

تحصیل در نوا اسکوشیا
شرکت اجباری در سیستم آموزشی کانادا مستلزم آن است که کودکان، از جمله کودکان تازه وارد به کانادا، مدرسه را در نوا اسکوشیا در حدود سن شش سالگی شروع کنند.

در ادامه به بررسی اجمالی آموزش بین مهدکودک و پایه دوازدهم و همچنین تحصیلات پس از متوسطه در استان می پردازیم.

آموزش K-12 در نوا اسکوشیا

در نوا اسکوشیا، کودکان سفر خود را از طریق سیستم آموزشی در مهدکودک آغاز می کنند. در کل کشور هم همینطور است. برای تازه واردان به کشور و استان، اکنون به آنها این امکان داده می شود که فرزند خود را در سیستم آموزشی مدارس دولتی ثبت نام کنند یا به جای آن مسیرهای خصوصی/مستقل را دنبال کنند.

توجه: ثبت نام کودک در سیستم مدارس دولتی به این معنی است که آنها می توانند بدون هیچ هزینه ای (از جیب خود) تا فارغ التحصیلی از دبیرستان تحصیل کنند، در حالی که موسسات آموزشی خصوصی و مستقل والدین را ملزم به پرداخت از جیب خود برای پوشش شهریه می کنند.

این منبع CanadaVisa یک آغازگر کلی در مورد سیستم آموزشی در کانادا است که شامل اطلاعاتی در مورد موضوعات مهمی مانند برنامه مدرسه در کانادا، زبان های مختلف تدریس شده در مدارس کانادا و بحث در مورد چگونگی مشارکت والدین در آموزش فرزندشان در این زمینه است. کشور.

سیستم آموزشی نوا اسکوشیا برای سایر نقاط کانادا منحصر به فرد است زیرا سه برنامه آموزشی جداگانه را مشخص می کند. این شامل یک برنامه درسی تعریف شده برای برنامه های انگلیسی، برنامه های فرانسوی به عنوان زبان دوم و فرانسوی به عنوان برنامه های زبان اول است. لطفاً بر روی پیوند مناسب در این پاراگراف کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد برنامه درسی که به بهترین وجه مناسب فرزند و خانواده شما است را مشاهده کنید.

به طور کلی، برنامه درسی آموزشی نوا اسکوشیا برای مهدکودک تا کلاس ۱۲ بر اساس اصولی که در چارچوب آتلانتیک کانادا برای شایستگی های اساسی فارغ التحصیلی هدایت می شود. این چارچوب شش حوزه زیر را به‌عنوان «نگرش‌ها، مهارت‌ها و دانشی که فراگیران را برای مشارکت موفقیت‌آمیز در یادگیری مادام‌العمر و انتقال زندگی/کار آماده می‌کند» از هم جدا می‌کند: شهروندی، توسعه شغلی شخصی، ارتباطات، تسلط فن‌آوری، خلاقیت/نوآوری و تفکر انتقادی. .

توجه: لینک موجود در بالا برای برنامه های انگلیسی شامل تفکیک کلاس به کلاس – از دبستان، سپس ابتدا تا کلاس نهم و دبیرستان – از موضوعات مختلف فردی است که در برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی در سراسر استان تدریس می شود.

تحصیلات پس از متوسطه در نوا اسکوشیا

استانی با بیش از ۱ میلیون نفر، ۴۰ مؤسسه آموزشی تعیین شده (DLI) را برای تازه واردان به کانادا که انتخاب می کنند در این مکان زیبا ساکن شوند، ارائه می دهد. با توجه به اینکه بیش از نیمی از این مؤسسات (۲۳) در هالیفاکس واقع شده اند، در حالی که ۱۷ DLI دیگر بین ۹ جامعه دیگر پراکنده شده اند، ساکنان این استان در صورت تمایل به دسترسی آسان به یکی از این موارد، گزینه های زیادی برای محل زندگی خود ندارند. مدارس

علاوه بر این، تنها بیش از یک چهارم (۱۲ از ۴۰) این مؤسسات برنامه‌هایی را ارائه می‌دهند که می‌توانند افراد تازه وارد به کانادا را واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) کنند. PGWP ها منبع ارزشمندی برای تازه واردان به کشور هستند که در نهایت می خواهند ساکن کانادا شوند، زیرا این مجوزها به دارنده اجازه می دهد تا تجربه کاری کلیدی در کانادا را به دست آورد که می تواند بر واجد شرایط بودن آینده آنها برای اقامت دائم کانادا تأثیر بگذارد.

لیست کامل DLIهای تعیین شده توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در اینجا موجود است.

آب و هوا در نوا اسکوشیا
آب و هوا در نوا اسکوشیا نسبتاً مانند بقیه مناطق کانادا است. لطفاً از صفحه CanadaVisa، چگونه برای آب و هوای کانادا لباس بپوشیم، دیدن کنید تا یک مرور کلی از الگوهای آب و هوای عمومی در این کشور، از جمله تفکیک اقلام لباسی که بسیاری از کانادایی ها در هر فصل آن را ضروری می دانند، ببینید.

هر یک از چهار فصل نوا اسکوشیا به طور کلی با درجه حرارت و شرایط بیرونی متفاوت مشخص می‌شود، بنابراین لازم است کانادایی‌ها لباس‌های متفاوتی بپوشند تا بتوانند آن بخش از سال را به بهترین نحو اداره کنند. با این حال، درک این نکته مهم است که تقریباً همیشه تغییرات آب و هوایی منطقه‌ای در یک فصل در بخش‌های مختلف نوا اسکوشیا وجود خواهد داشت، زیرا بخش‌هایی از استان که به آب نزدیک‌تر هستند، تحت تأثیر شرایطی مانند باد متفاوت از مناطق مرکزی‌تر قرار می‌گیرند. بخش هایی از نوا اسکوشیا

در نوا اسکوشیا، درست مانند هر بخش دیگر از کانادا، زمستان اولین فصلی است که کانادایی ها هر سال تحمل می کنند، زیرا این فصل معمولاً از اواخر دسامبر شروع می شود و در اواسط مارس به پایان می رسد. در طول این مدت، افرادی که در نوا اسکوشیا زندگی می کنند باید منتظر برف و دمای سرد باشند، مانند بقیه مناطق کانادا. لایه بندی لباس یک راه عالی برای گرم ماندن در زمستان است.

از اواسط مارس تا اواسط ژوئن، دمای نوا اسکوشیا در طول فصل بهار شروع به افزایش می‌کند. اگرچه بسیاری آب و هوای این استان را “معتدل” توصیف می کنند، اما نوا اسکوشیا به طور متوسط یکی از استان های گرمتر در کانادا است، به این معنی که روزهای گرم بهار در این استان بسیار خوشایند خواهد بود. با این حال، ساکنان این استان باید در نظر داشته باشند که نوا اسکوشیا ممکن است گاهی تا ماه آوریل نیز برف داشته باشد، به این معنی که لباس پوشیدن مناسب برای فصل در این منطقه احتمالاً شامل ترکیبی از لباس‌های مقاوم در برابر برف (کت‌های سنگین‌تر و غیره) خواهد بود. و وسایل ایمن در برابر باران مانند مانتوهای بارانی و کفش های ضد آب.

اواسط ژوئن تا اواسط سپتامبر فصل معمول تابستان در نوا اسکوشیا است. به دلیل هوای گرمتر از میانگین هوای این استان، در این ماه‌ها هوای نوا اسکوشیا یکی از گرم‌ترین ماه‌ها در سرتاسر کانادا است و به ساکنان این امکان را می‌دهد تا لباس‌هایی بپوشند که در گرما باعث راحتی آنها می‌شود. این شامل پارچه های قابل تنفس برای خشک ماندن بدون تعریق و کفش هایی است که آنها را راحت نگه می دارد.

آخرین فصل نوا اسکوشیا پاییز (یا پاییز) است که بین پایان تابستان و شروع زمستان اتفاق می افتد. در این فصل، گرمای تابستان از بین می رود، زیرا دمای هوای سردتر به طور فزاینده ای افزایش می یابد. به خصوص در بخش‌هایی از نوا اسکوشیا نزدیک به آب، شرایط آب‌وهوایی از خورشید به باد تغییر می‌کند، به این معنی که ساکنان باید لباس‌های سبک‌تر از لباس‌های زمستانی بیرون بیاورند، اما همچنان وسایلی که می‌توانند آنها را گرم نگه دارند، از جمله مواردی مانند چیزهایی مانند ژاکت های مقاوم در برابر باد و کفش های ضد آب برای محافظت در برابر باران.

خدمات اضطراری در نوا اسکوشیا
برای دسترسی به خدمات اضطراری، از جمله خدمات آتش نشانی، پلیس و آمبولانس، ۹-۱-۱ را شماره گیری کنید. برعکس، اگر نگرانی دارید که فوری نیست، دولت نوا اسکوشیا این منبع را جمع آوری کرده است که شامل شماره هایی برای تماس در شرایط غیر اضطراری است (بر اساس جامعه ای که در آن زندگی می کنید).

خدمات تازه وارد در نوا اسکوشیا
تازه واردانی که به دنبال خدمات اسکان در نوا اسکوشیا هستند می توانند از طریق سازمان هایی مانند انجمن خدمات مهاجر نوا اسکوشیا (ISANS) کمک بیابند، که خدماتی از کمک به یادگیری زبان انگلیسی تا کمک به ارتباط با جامعه محلی را ارائه می دهد. ISANS چنین خدماتی را هم برای افرادی که به تازگی وارد نوا اسکوشیا شده اند و هم برای افرادی که در مرحله قبل از ورود به سفر مهاجرتی خود هستند ارائه می دهد.

به طور کلی، اداره مهاجرت کانادا، مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) این منبع آنلاین را دارد که به تازه واردان در سراسر کشور کمک می کند تا سازمان هایی را پیدا کنند که بر اساس نوع خدماتی که نیاز دارند و استان/منطقه مقصدشان می توانند به بهترین نحو به آنها کمک کنند. این ابزار می تواند به تازه واردان در هر منطقه ای در کانادا، از جمله نوا اسکوشیا، کمک کند تا در بسیاری از وظایف، از جمله، اما نه محدود به موارد زیر، کمک بگیرند:

پیدا کردن یک شغل
اخذ ارزیابی زبان
پیدا کردن کلاس های زبان
به دنبال جایی برای زندگی
ثبت نام فرزندان خود در مدرسه
آشنایی با خدمات اجتماعی
IRCC همچنین خدمات تازه واردی را ارائه می دهد که برای گروه های خاصی از تازه واردان، از جمله زنان، سالمندان، جوانان و اعضای جامعه ۲SLGBTQi+ طراحی شده است. استفاده از فیلترهای موجود در منبع آنلاین می تواند به محدود کردن خدمات تسویه حساب اختصاص داده شده برای کمک به تازه واردانی که در هر یک از آن گروه ها قرار می گیرند کمک کند.

مالیات در نوا اسکوشیا
در نوا اسکوشیا، مانند بقیه کانادا، تازه واردان باید از دو نوع مالیات اصلی آگاه باشند.

اولین مورد از این مالیات ها مالیات بر فروش است که بر اساس استان/منطقه در کانادا متفاوت است. نوا اسکوشیا یک مالیات فروش هماهنگ (HST) دارد که ترکیبی از مالیات فروش استانی (PST) و مالیات کالا و خدمات (GST) است. کل مبلغ مالیات بر فروش در نوا اسکوشیا ۱۵٪ است.

مالیات بر درآمد در نوا اسکوشیا می تواند هر سال تغییر کند، و مبلغی که شما به عنوان یک فرد به دولت بازپرداخت می کنید نسبت به میزان درآمدی است که در هر سال به دست می آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مالیات عمومی در نوا اسکوشیا اینجا را کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تشکیل اظهارنامه مالیاتی شخصی در کانادا، از این صفحه CanadaVisa دیدن کنید.

کارهایی که باید در نوا اسکوشیا انجام دهید
برای تازه واردان به نوا اسکوشیا که به دنبال درگیر شدن با زندگی کانادایی از طریق تجربه کارهای سرگرم کننده در این استان هستند، بسیاری از فعالیت های خانوادگی وجود دارد که می توانید بدون جسارت بیش از چند ساعت از پایتخت هالیفاکس در آنها شرکت کنید. یکی از نمونه‌های یک فعالیت سرگرم‌کننده که می‌توانید با خانواده خود به‌عنوان یک تازه‌وارد به نوا اسکوشیا انجام دهید، بازدید از فانوس دریایی Peggy’s Cove است. برای آشنایی بیشتر با این جاذبه معروف نوا اسکوشیا، روی این لینک کلیک کنید.

تازه واردان به نوا اسکوشیا همچنین می توانند در ماه های میراث فرهنگی و سایر رویدادهای فرهنگی جشن در طول سال شرکت کنند. یکی از نمونه های آن ماه میراث آفریقایی است که هر ساله در ماه فوریه جشن گرفته می شود.

برای راهنمای کامل جشن‌های میراث و رویدادهای مشابه در طول سال در نوا اسکوشیا، به گوگل سر بزنید و ماه/جشن میراث فرهنگی خود را در نوا اسکوشیا جستجو کنید تا راه‌های متفاوتی برای بزرگداشت فرهنگ خود به‌عنوان تازه‌وارد به این استان ببینید.