ویزای جستجوی کار کشور آلمان

ویزای جست و جوی کار کشور آلمان (Job seeker Visa)

کشور آلمان یکی از قدرت‌مندترین اقتصادهای دنیا را در اختیار دارد و در حوزه یورو، اقتصاد این کشور بوده که توانسته تاکنون مانع فروپاشی حوزه یورو شود. آلمان جز سه کشور برتر جهان در زمینه علوم مهندسی و صنعتی می‌باشد و بازار کار این کشور، از دیر باز یکی از بزرگ ترین و جذاب ترین بازارها برای متخصصان دیگر کشورها بوده است. اما در سال های اخیر، این بازار کار محبوب، دچار یک چالش شده است و آن هم کمبود نیروی متخصص. به دلیل رشد منفی جمعیت در کشور آلمان، صنعت این کشور دچار تبعات کمبود نیروی متخصص شده است و بر همین اساس، سیاست مداران آلمان در سال های اخیر دست به کار شده و با تصویب و اجرای قوانین تشویقی، سعی داشته اند با جذب مهندسین سایر کشورها به سمت صنعت و بازار قدرتمند کشور، جایگاه اقتصادی و صنعتی این کشور را همچنان حفظ کنند. اما مهاجرت کاری به آلمان و همچنین کار در آلمان نیازمند داشتن تجربه و تخصص کافی در مورد قوانین موجود این پروسه می‌باشد.

مراحل دریافت ویزای جست و جوی کار کشور آلمان

  • گردآوری کلیه مدارک و مستندات مورد نیاز سفارت
  • تکمیل فرم درخواست و تعیین وقت سفارت
  • مدرک تحصیلی (University Degree)

ویزای جست و جو کار آلمان، تنها برای دارندگان مدرک لیسانس و فوق لیسانس در نظر گرفته شده است. بنابراین، حداقل سطح تحصیلات مورد نیاز برای اقدام، لیسانس است. متقاضی می‌بایست نسبت به تائید مدارک تحصیلی خود توسط دولت آلمان اقدام نماید. چنان چه امتیازات کسب شده متقاضی در مجموع+ H باشد، شانس دریافت ویزای جستجوی کار آلمان برای این متقاضی بالا خواهد بود.

  • سابقه کار (Work Experience)

کشور آلمان همواره مایل است که بهترین نیروهای کاری را جذب نماید. با در نظر گرفتن این نکته، ارائه سابقه کاری مرتبط از موارد مهم در پروسه اخذ ویزای جستجوی کار خواهد بود. با این وجود این موضوع در رابطه با مشاغلی که کمبود شدید نیروی کار در آن ها در کشور آلمان وجود دارد، داشتن سابقه کاری از اهمیت کمتری برخوردار خواهد بود.

  • گواهی تمکن مالی و بیمه درمانی

مانند سایر ویزا های کشور آلمان، متقاضی می‌بایست مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی مناسب به منظور پوشش هزینه های اقامت وی برای مدت زمان ۶ ماه اقامت در کشور آلمان را، ارائه نماید.

  • مدرک زبان (Language Certificate)

با وجود این که ارائه مدرک زبان آلمانی برای اخذ ویزای جست و جو کار آلمان الزامی نیست، با این وجود، شما برای این که بتوانید شغل مناسب با تخصص خود در کشور آلمان پیدا کنید، می‌بایست بتوانید با کارفرمایان آلمانی ارتباط برقرار نمائید. بنابراین، می‌بایست حداقل تسلط بر زبان آلمانی را داشته باشید تا بتوانید ارتباط موثر برقرار نمائید. حداقل سطح زبان آلمانی A1 برای این منظور مورد نیاز است. طبیعی است که هرچه میزان تسلط متقاضی بر زبان آلمانی بالاتر باشد، امکان یافتن شغل مناسب در طول مدت زمان اقامت در کشور آلمان بیشتر خواهد بود.

 مدارک لازم جهت دریافت ویزای جستجوی کار آلمان

– داشتن حداقل مدرک لیسانس که دارای تاییدیه ZAB باشد.

– داشتن حداقل ۳ سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی

– پاسپورت معتبر

– ترجمه شناسنامه به زبان آلمانی یا انگلیسی

– ترجمه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات

– رزرو هتل یا محل اقامت در آلمان

– تاییدیه مدارک تحصیلی از مراکز معتبر آلمان

– گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه های اقامت در طی دوره ۶ ماهه ویزا و حضور در آلمان

– ترجمه رسمی سابقه کار

– گواهی زبان آلمانی یا انگلیسی

– رزومه کامل با فرمت قابل قبول برای سفارت

– انگیزه نامه

– بیمه نامه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو، ۶ ماهه ویزا بیمه مسافرتی یا پزشکی برای کل مدت اقامت یا تا زمان گرفتن اجازه کار جهت درخواست ویزای کار کشور آلمان

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.