زندگی در قطر

کشور قطر

اطلاعات کلی درباره کشور قطر

کشور قطر یکی از جذاب ترین مقاصدی علاقه‌مندان به زندگی در کشورهای حوزه خلیج‌فارس است. قطر به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان در فهرست فوربس قرار گرفته است. روزانه بیش از ۵۰۰ مهاجر وارد کشور قطر می‌شوند.

کشور قطر از نظر جغرافیا در جنوب غربی قاره آسیا قرار گرفته است، این کشور در منطقه خاورمیانه و در شرق جزیره عربستان واقع شده. این کشور در همسایگی ایران قرار دارد و به طور کلی روابط تجاری اقتصادی خوبی بین ایران و قطر وجود دارد. کشور قطر دارای آب و هوای بیابانی و گرم و خشک است و زمستان های خنکی دارد. مراکز خرید مجلل، بازارهای قدیمی دیدنی، آثار تاریخی فرهنگی متعدد و جزیره ی مصنوعی مروارید این کشور را ،که ثروتمندترین کشور جهان نیز است به یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار تبدیل کرده.

کشور قطر با عربستان و امارات مشکلاتی پیدا کرده اما همچنان ارتباط خوبی با کشور عمان دارد و رفت و آمد مسافران بین این دو کشور برقرار می باشد.

واحد پول کشور قطر هم ریال قطری است که کمی ارزشش بیشتر از درهم امارات می باشد و زبان رایج این کشور عربی است اما اگر برای کار و شغل به قطر می روید بهتر است زبان انگلیسی بلد باشید چون شهروندان قطری به علت رفاه بالا نیازی به کار کردن ندارند و برای اداره شرکتها و یا املاک خود از افرادی از ملیت های دیگر استفاده می کنند که معمولا این افراد انگلیسی زبان هستند.

جزیره مروارید قطر که همانند جزایر پالم در دبی به صورت مصنوعی ساخته شده است یکی از عجایب این کشور است که در حدود ۴ کیلومتر مربع مساحت دارد. تعداد ۱۵۰۰۰ واحد مسکونی شامل آپارتمانها و ویلاهای فوق لوکس و مدرن و همچنین ۳۵۰ فروشگاه متنوع در این جزیره بنا شده که ارزش دیدن را دارد. این جزیره در ساحل خلیج فارس و نزدیک به دوحه پایتخت قطر  ساخته شده و با فرودگاه بین المللی حمد ۲۰ کیلومتر فاصله دارد.

کشور قطر به علت دارا بودن میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال سرمایه گذاری عظیمی را از چند سال پیش در دستور کار قرار داده و ساخت ورزشگاهها با امکانات بی نظیر، هتل های مجلل و فروشگاه های بزرگ و … در حال ساخت و یا تکمیل شده را  به بهره برداری می رساند.

اطمینان داشته باشید در چند سال آتی و خصوصا پس از جام جهانی در مورد قطر بسیار خواهید شنید و این کشور متمول و ثروتمند در دنیا خود را بیشتر مطرح خواهد نمود.

متوسط حقوق  ماهیانه در کشور قطر برای مشاغلی از جمله پزشکی با حداقل ۲۲۰۰۰ ریال قطر، پرستاری با حداقل ۸۰۰۰ ریال قطر، معلمی از حداقل ۹۵۰۰ ریال قطری و متوسط حقوق برای مشاغل کارگری از ۳۹۷۰ ریال قطری شروع می گردد.

هر ریال قطر در زمان نوشتن این مطلب حدودا معادل ۷۲۰۰ تومان می باشد که حداقل حقوق پایه را در این کشور به رقم ۲۸ میلیون تومان در ماه می رساند.

زمانی که کشور قطر را برای زندگی انتخاب می‌کنید، درواقع دنیایی را برای زندگی برگزیده‌اید که سنت و مدرنیته در آن با هم ترکیب شده‌اند. هرچند که ظاهر شهرهای قطر المان‌های بسیاری از دنیای مدرن را در خود دارد، اما مردم این کشور بسیار به عقاید و سنت‌های خود پایبند هستند. باید گفت که اصول اسلام از تعیین‌کننده‌ترین اصول در شرایط زندگی در قطر هستند.

ازآنجاکه مهاجران زیادی در قطر سکونت دارند، شما می‌توانید با زندگی در قطر با انواع مختلف فرهنگ‌ها آشنا شوید. به‌علاوه قطر نیز مانند سایر کشورهای حوزه خلیج‌فارس یک کشور در حال رشد و توسعه محسوب می‌شود. به همین دلیل نیاز به نیروی کار متخصص دارد.

کمی بیشتر درباره آب و هوای کشور قطر

کشور قطر دارای آب و هوای بیابانی و گرم و خشک است و زمستان های خنکی دارد.تنوع آب و هوایی زیادی در این کشور به چشم نمی خورد. در زمستان اندکی از گرمای هوا کاسته شده و معتدل تر خواهد شد. قطر یکی از کشورهای کم بارش بوده و میزان بارش سالیانه آن حدودا ۷۰ الی ۷۵ میلی متر در سال می باشد. پیش از انتخاب قطر به عنوان مقصدی برای مهاجرت، باید آب و هوای گرم آن نیز در نظر گرفته شود. میانگین دمای قطر ۳۸ درجه سانتی گراد گزارش شده است و اکثر روزهای این کشور معمولا آفتابی می باشند.

در فصل زمستان درجه حرارت این کشور به ۲۳ درجه سانتی گراد نیز می رسد. این کشور با محدودیت منابع طبیعی آب شیرین مواجه است که موجب وابستگی آن به تاسیسات تصفیه آب شده است. علیرغم گرمای شدید این کشور، عده زیادی قطر را جهت مهاجرت به صورت کاری، تحصیلی و غیره انتخاب می کنند چرا که از سیستم های بسیار پیشرفته سرمایش در کلیه مکان ها برخوردار است.

 

error: Content is protected !!